| Manufacturer Part Number: | CSD17507Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 65A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17507Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17507Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | NexFET MOSFET Technology | |
| Video File | PowerStack™ Packaging Technology Overview | |
| Featured Product | Create your power design now with TI’s WEBENCH® Designer | |
| Manufacturer Product Page | CSD17507Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 13A (Ta), 65A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 10.8 mOhm @ 11A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.1V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 3.6nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 530pF @ 15V | |
| Power - Max | 3W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17507Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17507Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17507Q5A is new and unused, you can buy CSD17507Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17507Q5A.
| PD411811 | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 1800V (1.8kV) 1100A Chassis Mount POW-R-BLOK™ Module | PD411811.pdf | |
| STTH1512PI | DIODE GEN PURP 1.2KV 15A DOP3I | STTH1512PI.pdf | |
| VLZ6V8A-GS08 | Zener Diode 6.46V 500mW Surface Mount SOD-80 QuadroMELF | VLZ6V8A-GS08.pdf | |
| TZMB18-GS18 | Zener Diode 18V 500mW ±2% Surface Mount SOD-80 MiniMELF | TZMB18-GS18.pdf | |
| UNR521MG0L | TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 | UNR521MG0L.pdf | |
| FGA25S125P_SN00337 | IGBT Trench Field Stop 1250V 50A 250W Through Hole TO-3PN | FGA25S125P_SN00337.pdf | |
| 8N3DV85LC-0066CDI8 | VCXO IC 122.88MHz, 122.88MHz 6-CLCC | 8N3DV85LC-0066CDI8.pdf | |
| 8N3Q001LG-0024CDI | Clock Oscillator IC 100MHz, 125MHz, 156.25MHz, 250MHz 10-CLCC | 8N3Q001LG-0024CDI.pdf | |
| EP2SGX60DF780C3N | IC FPGA 364 I/O 780FBGA | EP2SGX60DF780C3N.pdf | |
| 74LVC2G240DP,125 | Buffer, Inverting 2 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 8-TSSOP | 74LVC2G240DP,125.pdf | |
| M25PE80-VMW6G | IC FLASH 8MBIT 75MHZ 8SO | M25PE80-VMW6G.pdf | |
| EDW2032BBBG-60-F-D | IC DRAM GDDR5 170FBGA | EDW2032BBBG-60-F-D.pdf | |
| LTC2918IMS-A1#PBF | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 10-MSOP | LTC2918IMS-A1#PBF.pdf | |
| BU4224F-TR | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 4-SOP | BU4224F-TR.pdf | |
| XC6122A645MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6122A645MR-G.pdf |