| Manufacturer Part Number: | CSD17522Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 87A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17522Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17522Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | NexFET MOSFET Technology | |
| Video File | PowerStack™ Packaging Technology Overview | |
| Featured Product | Create your power design now with TI’s WEBENCH® Designer | |
| Manufacturer Product Page | CSD17522Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 87A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 8.1 mOhm @ 14A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 4.3nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 695pF @ 15V | |
| Power - Max | 3W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17522Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17522Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17522Q5A is new and unused, you can buy CSD17522Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17522Q5A.
| FMMT625TC | TRANS NPN 150V 1A SOT23-3 | FMMT625TC.pdf | |
| SIR872ADP-T1-GE3 | MOSFET N-CH 150V 53.7A PPAK SO-8 | SIR872ADP-T1-GE3.pdf | |
| AUIRGF65G40D0 | IGBT 600V 62A 625W Through Hole TO-247AD | AUIRGF65G40D0.pdf | |
| APT15GT60KRG | IGBT NPT 600V 42A 184W Through Hole TO-220 [K] | APT15GT60KRG.pdf | |
| LTC1277CSW#PBF | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 24-SOIC | LTC1277CSW#PBF.pdf | |
| X9313ZM-3 | Digital Potentiometer 1k Ohm 1 Circuit 32 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-MSOP | X9313ZM-3.pdf | |
| PIC16F685-E/P | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 7KB (4K x 14) FLASH 20-PDIP | PIC16F685-E/P.pdf | |
| KMPC8360VVAJDGA | PowerPC e300 Microprocessor IC MPC83xx 1 Core, 32-Bit 533MHz 740-TBGA (37.5x37.5) | KMPC8360VVAJDGA.pdf | |
| CY7C65620-56LTXIT | USB Hub Controller USB 2.0 USB Interface 56-QFN (8x8) Sawn | CY7C65620-56LTXIT.pdf | |
| SMP04ESZ-REEL | Sample and Hold Amplifier 4 Circuit 16-SOIC | SMP04ESZ-REEL.pdf | |
| MC74AC257MEL | Multiplexer 4 x 2:1 16-SOEIAJ | MC74AC257MEL.pdf | |
| R1LP5256ESA-5SR#S0 | IC SRAM 256KBIT 55NS 28SOP | R1LP5256ESA-5SR#S0.pdf | |
| IDT71P72804S167BQ | IC SRAM 18MBIT 167MHZ 165CABGA | IDT71P72804S167BQ.pdf | |
| UCC3583DTR | Power Supply Controller Secondary-Side Controller 14-SOICN | UCC3583DTR.pdf | |
| XC6123C240MG-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6123C240MG-G.pdf |