| Manufacturer Part Number: | CSD17527Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 11510 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 65A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17527Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17527Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | NexFET MOSFET Technology | |
| Video File | PowerStack™ Packaging Technology Overview | |
| Featured Product | Create your power design now with TI’s WEBENCH® Designer | |
| Manufacturer Product Page | CSD17527Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 65A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 10.8 mOhm @ 11A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 3.4nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 506pF @ 15V | |
| Power - Max | 3W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17527Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17527Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17527Q5A is new and unused, you can buy CSD17527Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17527Q5A.
| IRD3CH9DB6 | Diode Standard 1200V (1.2kV) 10A Surface Mount Die | IRD3CH9DB6.pdf | |
| AZ23B12-G3-08 | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 12V 300mW ±2% SOT-23 | AZ23B12-G3-08.pdf | |
| PTZTE253.9B | Zener Diode 4.1V 1W ±6% Surface Mount PMDS | PTZTE253.9B.pdf | |
| JANTXV1N4615C-1 | Zener Diode 2V 500mW ±2% Through Hole DO-35 (DO-204AH) | JANTXV1N4615C-1.pdf | |
| TN5325N8-G | MOSFET N-CH 250V 0.316A SOT89-3 | TN5325N8-G.pdf | |
| FGD5T120SH | IGBT Trench Field Stop 1200V 10A 69W Surface Mount DPAK | FGD5T120SH.pdf | |
| PCKEP14D,112 | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 2GHz 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | PCKEP14D,112.pdf | |
| MK2302S-01TR | IC MULTIPLIER ZD BUFFER 8-SOIC | MK2302S-01TR.pdf | |
| 8N4SV76EC-0168CDI8 | VCXO IC 74.25MHz 6-CLCC | 8N4SV76EC-0168CDI8.pdf | |
| Z8937120PSC | DSP 20MHZ 40-DIP | Z8937120PSC.pdf | |
| PIC32MZ1024EFE124T-I/TL | MIPS32® M-Class PIC® 32MZ Microcontroller IC 32-Bit 200MHz 1MB (1M x 8) FLASH 124-VTLA (9x9) | PIC32MZ1024EFE124T-I/TL.pdf | |
| PIC16C77T-20I/L | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 14KB (8K x 14) OTP 44-PLCC (16.59x16.59) | PIC16C77T-20I/L.pdf | |
| 74AHCT04PW,118 | Inverter IC 6 Channel 14-TSSOP | 74AHCT04PW,118.pdf | |
| MC100LVEL59DWR2 | Multiplexer 3 x 2:1 20-SOIC | MC100LVEL59DWR2.pdf | |
| AT49F002-90JC | IC FLASH 2MBIT 90NS 32PLCC | AT49F002-90JC.pdf |