| Manufacturer Part Number: | CSD17551Q3A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 11510 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 12A 8VSON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17551Q3A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17551Q3A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Packaging | ECAT Label Update 02/Oct/2014 | |
| Manufacturer Product Page | CSD17551Q3A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 12A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 9 mOhm @ 11A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.1V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 7.8nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1370pF @ 15V | |
| Power - Max | 2.6W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerVDFN | |
| Supplier Device Package | 8-SON (3.3x3.3) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17551Q3A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17551Q3A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17551Q3A is new and unused, you can buy CSD17551Q3A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17551Q3A.
| RMPG06GHE3/54 | Diode Standard 400V 1A Through Hole MPG06 | RMPG06GHE3/54.pdf | |
| BZD27C130P-M-08 | Zener Diode 130V 800mW Surface Mount DO-219AB (SMF) | BZD27C130P-M-08.pdf | |
| IRKL91/08A | SCR Module 800V 210A Series Connection - SCR/Diode Chassis Mount ADD-A-PAK (3 + 2) | IRKL91/08A.pdf | |
| MPSA55 | TRANS PNP 60V 0.5A TO-92 | MPSA55.pdf | |
| DMP2021UFDF-13 | MOSFET P-CH 20V 9A 6UDFN | DMP2021UFDF-13.pdf | |
| 8N4DV85BC-0046CDI8 | VCXO IC 200MHz, 50MHz 6-CLCC | 8N4DV85BC-0046CDI8.pdf | |
| A42MX09-TQG176M | IC FPGA 104 I/O 176TQFP | A42MX09-TQG176M.pdf | |
| AD9944KCPZRL | IC CCD SIGNAL PROCESSOR 32-LFCSP | AD9944KCPZRL.pdf | |
| 74HC540N,652 | Buffer, Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-DIP | 74HC540N,652.pdf | |
| SIP32453DB-T2-GE1 | IC LOAD SWITCH 4MICROFOOT | SIP32453DB-T2-GE1.pdf | |
| BD4958FVE-TR | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 5-VSOF | BD4958FVE-TR.pdf | |
| NCP161AFCS250T2G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 450mA 4-WLCSP (0.64x0.64) | NCP161AFCS250T2G.pdf |