| Manufacturer Part Number: | CSD17555Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 100A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17555Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17555Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Manufacturer Product Page | CSD17555Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Logic Level Gate FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Logic Level Gate | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 24A (Ta), 100A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 2.7 mOhm @ 25A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.9V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 28nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 4650pF @ 15V | |
| Power - Max | 3W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17555Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17555Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17555Q5A is new and unused, you can buy CSD17555Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17555Q5A.
| 60MT80KB | RECT BRIDGE 800V 60A MTK | 60MT80KB.pdf | |
| APTDF100H60G | DIODE MODULE FULL BRIDGE SP4 | APTDF100H60G.pdf | |
| MSCD100-16 | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 1600V (1.6kV) 100A Chassis Mount D1 | MSCD100-16.pdf | |
| VS-10BQ060PBF | Diode Schottky 60V 1A Surface Mount SMB | VS-10BQ060PBF.pdf | |
| 1N5255TA | Zener Diode 28V 500mW Through Hole DO-35 | 1N5255TA.pdf | |
| FDJ1028N | MOSFET 2N-CH 20V 3.2A SC-75 | FDJ1028N.pdf | |
| NVMFS5834NLT3G | MOSFET N-CH 40V 75A SO8FL | NVMFS5834NLT3G.pdf | |
| 8N3QV01FG-0106CDI | VCXO IC 125.009375MHz, 150MHz, 312.25MHz, 156.25MHz 10-CLCC | 8N3QV01FG-0106CDI.pdf | |
| MAX1062AEUB+T | 14 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 10-uMAX | MAX1062AEUB+T.pdf | |
| DAC7800KP | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 16-PDIP | DAC7800KP.pdf | |
| 5AGXFA5H4F35C5N | IC FPGA 544 I/O 1152FBGA | 5AGXFA5H4F35C5N.pdf | |
| LFE3-95E-8FN484C | IC FPGA 295 I/O 484FBGA | LFE3-95E-8FN484C.pdf | |
| TLV2444AIPW | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP | TLV2444AIPW.pdf | |
| TLE2024IN | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-PDIP | TLE2024IN.pdf | |
| EDF8164A3PM-GD-F-D | LPDDR3 128MX64 PLASTIC GREEN UFB | EDF8164A3PM-GD-F-D.pdf |