| Manufacturer Part Number: | CSD17577Q3A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 35A 8VSON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17577Q3A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17577Q3A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | Mold Compound Revision 01/Oct/2014 | |
| PCN Packaging | ECAT Label Update 02/Oct/2014 | |
| Manufacturer Product Page | CSD17577Q3A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 35A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 4.8 mOhm @ 16A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.8V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 35nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 2310pF @ 15V | |
| Power - Max | 2.8W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerVDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSONP (3x3.15) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17577Q3A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17577Q3A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17577Q3A is new and unused, you can buy CSD17577Q3A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17577Q3A.
| MDD310-08N1 | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 800V 305A Chassis Mount Y2-DCB | MDD310-08N1.pdf | |
| MBRD380TR | DIODE SCHOTTKY 80V 3A DPAK | MBRD380TR.pdf | |
| BYS459F-1500E3/45 | Diode Standard 1500V (1.5kV) 6.5A Through Hole ITO-220AC | BYS459F-1500E3/45.pdf | |
| 1PMT5949A/TR13 | Zener Diode 100V 3W ±10% Surface Mount DO-216AA | 1PMT5949A/TR13.pdf | |
| VS-25RIA60 | SCR 600V 40A Standard Recovery Chassis, Stud Mount TO-208AA (TO-48) | VS-25RIA60.pdf | |
| JAN2N3637L | TRANS PNP 175V 1A | JAN2N3637L.pdf | |
| ADN2917ACPZ | IC CLK/DATA REC 11.3 GBPS 24LFCS | ADN2917ACPZ.pdf | |
| 8N3SV76LC-0058CDI8 | VCXO IC 669.3266MHz 6-CLCC | 8N3SV76LC-0058CDI8.pdf | |
| CY8C3866AXI-206 | 8051 PSOC® 3 CY8C38xx Microcontroller IC 8-Bit 67MHz 64KB (64K x 8) FLASH 100-TQFP (14x14) | CY8C3866AXI-206.pdf | |
| ATXMEGA32C4-AU | AVR AVR® XMEGA® C4 Microcontroller IC 8/16-Bit 32MHz 32KB (16K x 16) FLASH 44-TQFP (10x10) | ATXMEGA32C4-AU.pdf | |
| DSPIC33EP128MC202-H/SS | dsPIC dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 60 MIPs 128KB (43K x 24) FLASH 28-SSOP | DSPIC33EP128MC202-H/SS.pdf | |
| SP485EN-L/TR | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-SOIC | SP485EN-L/TR.pdf | |
| 74ACT299SCX | IC SHIFT/REGISTER STORE 20SOIC | 74ACT299SCX.pdf | |
| PC28F128P33T85B | IC FLASH 128MBIT 85NS 64EASYBGA | PC28F128P33T85B.pdf | |
| FT886C-RT | LED Driver IC 1 Output AC DC Offline Switcher Step-Down (Buck) 280mA 8-SOP | FT886C-RT.pdf |