| Manufacturer Part Number: | CSD17577Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 60A 8VSON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / Not applicable |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17577Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17577Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Manufacturer Product Page | CSD17577Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 60A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 4.2 mOhm @ 18A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.8V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 35nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 2310pF @ 15V | |
| Power - Max | 3W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerVDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSONP (3x3.15) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17577Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17577Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17577Q5A is new and unused, you can buy CSD17577Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17577Q5A.
| 1N4732E3/TR13 | Zener Diode 4.7V 1W ±10% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N4732E3/TR13.pdf | |
| SQD30N05-20L_GE3 | MOSFET N-CH 55V 30A TO252 | SQD30N05-20L_GE3.pdf | |
| 5CGXBC7D7F31C8N | IC FPGA 480 I/O 896FBGA | 5CGXBC7D7F31C8N.pdf | |
| A54SX32-2BGG329I | IC FPGA 249 I/O 329BGA | A54SX32-2BGG329I.pdf | |
| PIC16F1708T-I/SS | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 20-SSOP | PIC16F1708T-I/SS.pdf | |
| ISD17240EYI01 | Voice Record/Playback IC Multiple Message 160 ~ 480 Sec Pushbutton, SPI 28-TSOP | ISD17240EYI01.pdf | |
| CY62128ELL-55ZAXET | IC SRAM 1MBIT 55NS 32STSOP | CY62128ELL-55ZAXET.pdf | |
| LV8548MC-BH | IC MOTOR DRIVER PAR 10SOIC | LV8548MC-BH.pdf | |
| ISL6614AIR-T | IC DRIVER DUAL SYNC BUCK 16-QFN | ISL6614AIR-T.pdf | |
| LT3090EMSE#PBF | Linear Voltage Regulator IC Negative Adjustable 1 Output 0 V ~ -32 V 600mA 12-MSOP-EP | LT3090EMSE#PBF.pdf | |
| TLS205B0EJV50XUMA1 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 500mA PG-DSO-8, e-Pad | TLS205B0EJV50XUMA1.pdf | |
| ISL6402IR | Linear And Switching Voltage Regulator IC 3 Output Step-Down (Buck) Synchronous (2), Linear (LDO) (1) 300kHz 28-VFQFN Exposed Pad | ISL6402IR.pdf | |
| MAX840ISA+T | - Charge Pump, Cellular Telephone Transmitter Voltage Regulator IC 1 Output 8-SOIC | MAX840ISA+T.pdf |