| Manufacturer Part Number: | CSD17578Q3A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 35A 8VSON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17578Q3A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17578Q3A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Manufacturer Product Page | CSD17578Q3A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 20A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 7.3 mOhm @ 10A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.9V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 22.2nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1590pF @ 15V | |
| Power - Max | 3.2W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerVDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSONP (3x3.15) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17578Q3A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17578Q3A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17578Q3A is new and unused, you can buy CSD17578Q3A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17578Q3A.
| IXTH10N100D2 | MOSFET N-CH 1000V 10A TO-247 | IXTH10N100D2.pdf | |
| AGL600V2-FGG484I | IC FPGA 235 I/O 484FBGA | AGL600V2-FGG484I.pdf | |
| MP108FDA | Power Amplifier 1 Circuit 34-DIP | MP108FDA.pdf | |
| 74LVCH162244AGRG4 | Buffer, Non-Inverting 4 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 48-TSSOP | 74LVCH162244AGRG4.pdf | |
| 7203L25TP | IC MEM FIFO 2048X9 25NS 28-DIP | 7203L25TP.pdf | |
| 74LV174D,118 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC | 74LV174D,118.pdf | |
| M74HC573M1R | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SOP | M74HC573M1R.pdf | |
| SN74HCT138PWRE4 | Decoder/Demultiplexer 1 x 3:8 16-TSSOP | SN74HCT138PWRE4.pdf | |
| MT29E512G08CEHBBJ4-3:B | MLC 512G 64GX8 VBGA DDP | MT29E512G08CEHBBJ4-3:B.pdf | |
| TPS2393APWRG4 | Hot Swap Controller 1 Channel -48V 14-TSSOP | TPS2393APWRG4.pdf | |
| UC3543N | Power Supply Controller Power Supply, Supervisor 16-PDIP | UC3543N.pdf | |
| LTC1625CS#PBF | Buck, Boost Regulator Positive or Negative Output Step-Down, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 16-SOIC | LTC1625CS#PBF.pdf | |
| MP1527DM-LF-Z | Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable 3.3V 1 Output 2A 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | MP1527DM-LF-Z.pdf | |
| TPS75633KCG3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 5A TO-220-5 | TPS75633KCG3.pdf |