| Manufacturer Part Number: | CSD17578Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 25A 8VSON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17578Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17578Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Manufacturer Product Page | CSD17578Q5A Specifications | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 25A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 6.9 mOhm @ 10A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.9V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 22.3nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1510pF @ 15V | |
| Power - Max | 3.1W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17578Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17578Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17578Q5A is new and unused, you can buy CSD17578Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17578Q5A.
| BAW56LT1 | Diode Array 1 Pair Common Anode Standard 70V 200mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | BAW56LT1.pdf | |
| 1PMT5930C/TR7 | Zener Diode 16V 3W ±2% Surface Mount DO-216AA | 1PMT5930C/TR7.pdf | |
| SI7415DN-T1-E3 | MOSFET P-CH 60V 3.6A 1212-8 | SI7415DN-T1-E3.pdf | |
| NTMFS4C56NT1G | MOSFET N-CH 30V 69A SO8FL | NTMFS4C56NT1G.pdf | |
| IGW15T120FKSA1 | IGBT NPT, Trench Field Stop 1200V 30A 110W Through Hole PG-TO247-3 | IGW15T120FKSA1.pdf | |
| IDT49FCT806SO | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | IDT49FCT806SO.pdf | |
| 8N4SV76AC-0078CDI8 | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N4SV76AC-0078CDI8.pdf | |
| 8N3SV75AC-0074CDI | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N3SV75AC-0074CDI.pdf | |
| AD7993BRUZ-1REEL | 10 Bit Analog to Digital Converter 4 Input 1 SAR 16-TSSOP | AD7993BRUZ-1REEL.pdf | |
| AD9847AKSTZ | IC CCD SIGNAL PROC 10BIT 48-LQFP | AD9847AKSTZ.pdf | |
| TL084CDG4 | J-FET Amplifier 4 Circuit 14-SOIC | TL084CDG4.pdf | |
| TC7SZ32FU,LJ(CT | OR Gate IC 1 Channel USV | TC7SZ32FU,LJ(CT.pdf | |
| TPS65176RHDT | LCD TV/Monitor PMIC 28-VQFN (5x5) | TPS65176RHDT.pdf | |
| XC6123A638ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6123A638ER-G.pdf | |
| AMC6821SQDBQRQ1 | Temperature Monitor -40°C ~ 125°C Internal and External Sensor SMBus Output 16-SSOP | AMC6821SQDBQRQ1.pdf |