| Manufacturer Part Number: | CSD18537NQ5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 26510 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 60V 50A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD18537NQ5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD18537NQ5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 11A (Ta), 50A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 13 mOhm @ 12A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.5V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 18nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1480pF @ 30V | |
| Power - Max | 75W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-SON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD18537NQ5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD18537NQ5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD18537NQ5A is new and unused, you can buy CSD18537NQ5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD18537NQ5A.
| BZX384-B68,115 | Zener Diode 68V 300mW ±2% Surface Mount SOD-323 | BZX384-B68,115.pdf | |
| FSBB20CH60CL | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 20A SPM27CB | FSBB20CH60CL.pdf | |
| VS-ST300S20P0PBF | SCR 2000V 470A Standard Recovery Chassis, Stud Mount TO-209AE (TO-118) | VS-ST300S20P0PBF.pdf | |
| FJL6825ATU | TRANS NPN 750V 25A TO-264 | FJL6825ATU.pdf | |
| 5CGXFC4C6F27I7N | IC FPGA 336 I/O 672FBGA | 5CGXFC4C6F27I7N.pdf | |
| C8051F854-C-GMR | 8051 C8051F85x Microcontroller IC 8-Bit 25MHz 4KB (4K x 8) FLASH | C8051F854-C-GMR.pdf | |
| PIC16LC621AT-04E/SO | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 1.75KB (1K x 14) OTP 18-SOIC | PIC16LC621AT-04E/SO.pdf | |
| LT1010CT#PBF | Buffer Amplifier 1 Circuit TO-220-5 | LT1010CT#PBF.pdf | |
| LM2901S14-13 | Comparator Differential 14-SO | LM2901S14-13.pdf | |
| SN74AS869DWRE4 | IC COUNTER 8BIT SYNC U/D 24-SOIC | SN74AS869DWRE4.pdf | |
| L9930PD | Motor Driver Power MOSFET Parallel PowerSO-20 | L9930PD.pdf | |
| MN1382SGP | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel MINI-3DC | MN1382SGP.pdf | |
| TPS72029QDRVRQ1 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.9V 350mA 6-SON (2x2) | TPS72029QDRVRQ1.pdf | |
| REG113EA-2.5/250G4 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 400mA 8-VSSOP | REG113EA-2.5/250G4.pdf |