| Manufacturer Part Number: | CSD18563Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 60V 100A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD18563Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD18563Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | N-Channel Logic Level Gate FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Logic Level Gate | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 100A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 6.8 mOhm @ 18A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.4V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 20nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1500pF @ 30V | |
| Power - Max | 3.2W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-SON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD18563Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD18563Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD18563Q5A is new and unused, you can buy CSD18563Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD18563Q5A.
| MSRT150160(A) | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 1600V (1.6kV) 150A (DC) Chassis Mount Three Tower | MSRT150160(A).pdf | |
| FDS6682 | MOSFET N-CH 30V 14A 8SOIC | FDS6682.pdf | |
| CDCV850DGGRG4 | IC PLL CLOCK DRVR 2.5V 48TSSOP | CDCV850DGGRG4.pdf | |
| MAX5354CUA | 10 Bit Digital to Analog Converter 1 8-uMAX | MAX5354CUA.pdf | |
| AD8366ACPZ-R7 | Variable Gain Amplifier 2 Circuit Differential 32-LFCSP-VQ (5x5) | AD8366ACPZ-R7.pdf | |
| SN74ACT245NSR | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SO | SN74ACT245NSR.pdf | |
| SN74ACT534DBRE4 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP | SN74ACT534DBRE4.pdf | |
| SN74LV8151PWRE4 | Buffer/Inverter Configurable 1 Circuit 10 Input 24-TSSOP | SN74LV8151PWRE4.pdf | |
| AS4C16M16D1-5BCNTR | IC SDRAM DDR1 16M X 16 60-TFBGA | AS4C16M16D1-5BCNTR.pdf | |
| IDT70824S20G | IC SARAM 64KBIT 20NS 84PGA | IDT70824S20G.pdf | |
| IDT71V256SA15Y8 | IC SRAM 256KBIT 15NS 28SOJ | IDT71V256SA15Y8.pdf | |
| BQ20Z80DBTR-V110 | Battery Battery Monitor IC Lithium-Ion/Polymer 38-TSSOP | BQ20Z80DBTR-V110.pdf | |
| LDS8621002-T2-960 | LED Driver IC 2 Output DC DC Regulator Switched Capacitor (Charge Pump) PWM Dimming 96mA 16-TQFN (3x3) | LDS8621002-T2-960.pdf | |
| DS1830AU+ | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-uMAX | DS1830AU+.pdf | |
| LT1460ACS8-10#PBF | Series Voltage Reference IC ±0.075% 40mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | LT1460ACS8-10#PBF.pdf |