| Manufacturer Part Number: | CSD19531Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 100V 100A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD19531Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD19531Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Manufacturer Product Page | CSD19531Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 100A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 6.4 mOhm @ 16A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.3V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 48nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 3870pF @ 50V | |
| Power - Max | 3.3W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD19531Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD19531Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD19531Q5A is new and unused, you can buy CSD19531Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD19531Q5A.
| SBE812-TL-E | Diode Array 2 Independent Schottky 60V 1A Surface Mount 8-SMD, Flat Lead | SBE812-TL-E.pdf | |
| BZT52C36-E3-18 | Zener Diode 36V 410mW ±5% Surface Mount SOD-123 | BZT52C36-E3-18.pdf | |
| 1N5255B_T50R | Zener Diode 28V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N5255B_T50R.pdf | |
| CP310-MPSA42-CT20 | TRANS NPN 1=20PCS | CP310-MPSA42-CT20.pdf | |
| PDTA114TMB,315 | TRANS PREBIAS PNP 250MW 3DFN | PDTA114TMB,315.pdf | |
| 8N3Q001KG-1037CDI8 | Clock Oscillator IC 500MHz, 125MHz, 250MHz, 1GHz 10-CLCC | 8N3Q001KG-1037CDI8.pdf | |
| ADS2806Y/250 | 12 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 Pipelined 64-HTQFP (10x10) | ADS2806Y/250.pdf | |
| MAX174BEPI+ | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 28-PDIP | MAX174BEPI+.pdf | |
| LTC2617CDE-1#TRPBF | 14 Bit Digital to Analog Converter 2 12-DFN (4x3) | LTC2617CDE-1#TRPBF.pdf | |
| ICE40UL1K-CM36AITR | IC FPGA 26 I/O 36UCBGA | ICE40UL1K-CM36AITR.pdf | |
| EP1K100FI484-2N | IC FPGA 333 I/O 484FBGA | EP1K100FI484-2N.pdf | |
| P1021NSN2HFB | PowerPC e500v2 Microprocessor IC QorIQ P1 2 Core, 32-Bit 800MHz 689-TEPBGA II (31x31) | P1021NSN2HFB.pdf | |
| Z84C9012VSC | I/O Controller Interface 84-PLCC | Z84C9012VSC.pdf | |
| 74HC688D,653 | Magnitude Comparator 8 Bit Active Low Output A=B 20-SO | 74HC688D,653.pdf | |
| TXB0104DR | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 4 Channel 100Mbps 14-SOIC | TXB0104DR.pdf |