| Manufacturer Part Number: | CSD19533Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 100V 100A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD19533Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD19533Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Manufacturer Product Page | CSD19533Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 100A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 11.1 mOhm @ 13A, 6V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.4V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 35nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 2670pF @ 50V | |
| Power - Max | 3.2W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD19533Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD19533Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD19533Q5A is new and unused, you can buy CSD19533Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD19533Q5A.
| V10PN50-M3/87A | DIODE SCHOTTKY 50V 5.3A TO277A | V10PN50-M3/87A.pdf | |
| IRG4BC20UDSTRLP | IGBT 600V 13A 60W Surface Mount D2PAK | IRG4BC20UDSTRLP.pdf | |
| MPC9993ACR2 | IC PLL CLK DRIVER IDCS 32-LQFP | MPC9993ACR2.pdf | |
| SL28SRC04BZCT | IC CLOCK 4PCIE GEN3 24TSSOP | SL28SRC04BZCT.pdf | |
| LC4128V-5T128C | IC CPLD 128MC 5NS 128TQFP | LC4128V-5T128C.pdf | |
| ISPLSI 2032A-150LT48 | IC CPLD 32MC 5.5NS 48TQFP | ISPLSI 2032A-150LT48.pdf | |
| 5SGXMB5R1F40C2LN | IC FPGA 432 I/O 1517FBGA | 5SGXMB5R1F40C2LN.pdf | |
| TDA1562Q/N3C,112 | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class B; Class H 17-PDBS | TDA1562Q/N3C,112.pdf | |
| SN74F21DRE4 | AND Gate IC 2 Channel 14-SOIC | SN74F21DRE4.pdf | |
| IS63WV1288DBLL-10HLI-TR | IC SRAM 1MB 10NS 32TSOP | IS63WV1288DBLL-10HLI-TR.pdf | |
| 7028L20PFGI | IC SRAM 1MBIT 20NS 100TQFP | 7028L20PFGI.pdf | |
| VND1NV04-E | IC PWR MOSFET 40V 1.7A DPAK | VND1NV04-E.pdf | |
| LTC1436AEGN#PBF | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 24-SSOP | LTC1436AEGN#PBF.pdf | |
| TPS62250DRVT | - Converter, USB Voltage Regulator IC 1 Output 6-SON (2x2) | TPS62250DRVT.pdf |