| Manufacturer Part Number: | CSD25402Q3A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 34010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET P-CH 20V 72A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD25402Q3A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD25402Q3A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Packaging | ECAT Label Update 02/Oct/2014 | |
| Manufacturer Product Page | CSD25402Q3A Specifications | |
| Online Catalog | P-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET P-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 72A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 8.9 mOhm @ 10A, 4.5V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.15V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 9.7nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1790pF @ 10V | |
| Power - Max | 2.8W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (3.3x3.3) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD25402Q3A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD25402Q3A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD25402Q3A is new and unused, you can buy CSD25402Q3A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD25402Q3A.
| TFZGTR10B | Zener Diode 10V 500mW Surface Mount TUMD2 | TFZGTR10B.pdf | |
| CMDZ3L6 TR | Zener Diode 3.6V 250mW ±5% Surface Mount SOD-323 | CMDZ3L6 TR.pdf | |
| FDME1024NZT | MOSFET 2N-CH 20V 3.8A 6-MICROFET | FDME1024NZT.pdf | |
| AFT26H050W26SR3 | RF Mosfet LDMOS 28V 100mA 2.69GHz 14.2dB 9W NI-780S-4L4L-8 | AFT26H050W26SR3.pdf | |
| 8N3SV76AC-0022CDI | VCXO IC 176.8382MHz 6-CLCC | 8N3SV76AC-0022CDI.pdf | |
| EP2SGX60CF780C4 | IC FPGA 364 I/O 780FBGA | EP2SGX60CF780C4.pdf | |
| SN65HVD71DGKR | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 8-VSSOP | SN65HVD71DGKR.pdf | |
| TPA6140A2YFFT | Amplifier IC Headphones, 2-Channel (Stereo) Class G 16-DSBGA (1.56x1.56) | TPA6140A2YFFT.pdf | |
| ISL80030FRZ-T7A | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 3A 8-VFDFN Exposed Pad | ISL80030FRZ-T7A.pdf | |
| LT3091IT7#PBF | Linear Voltage Regulator IC Negative Adjustable 1 Output 0 V ~ -32 V 1.5A TO-220-7 | LT3091IT7#PBF.pdf | |
| S-13A1C27-U5T1U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.7V 1A SOT-89-5 | S-13A1C27-U5T1U3.pdf | |
| LT3015MPQ-12#TRPBF | Linear Voltage Regulator IC Negative Fixed 1 Output -12V 1.5A 5-DDPAK | LT3015MPQ-12#TRPBF.pdf |