| Manufacturer Part Number: | D12320VF25V |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics America |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | H8S/2000 H8® H8S/2300 Microcontroller IC 16-Bit 25MHz ROMless 128-QFP (14x20) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | D12320VF25V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-D12320VF25V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Electromagnetic Noise Reduction Techniques Part 1 | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Renesas Electronics America | |
| Series | H8® H8S/2300 | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Active | |
| Core Processor | H8S/2000 | |
| Core Size | 16-Bit | |
| Speed | 25MHz | |
| Connectivity | SCI, SmartCard | |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 86 | |
| Program Memory Size | - | |
| Program Memory Type | ROMless | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 4K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 3.6 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b; D/A 2x8b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) | |
| Package / Case | 128-BFQFP | |
| Supplier Device Package | 128-QFP (14x20) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | D12320VF25V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
D12320VF25V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Renesas Electronics America all series components. The condition of D12320VF25V is new and unused, you can buy D12320VF25V Renesas Electronics America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for D12320VF25V.
| 3KBP02M-E4/51 | DIODE BRIDGE 3A 200V KBPM | 3KBP02M-E4/51.pdf | |
| CMZ5951B TR13 | Zener Diode 120V 500mW ±5% Surface Mount SMA | CMZ5951B TR13.pdf | |
| PZM4.3NB2,115 | Zener Diode 4.3V 300mW ±2% Surface Mount SMT3 | PZM4.3NB2,115.pdf | |
| AD7731BRUZ-REEL | 24 Bit Analog to Digital Converter 3, 5 Input 1 Sigma-Delta 24-TSSOP | AD7731BRUZ-REEL.pdf | |
| MAX5523EUA+ | 10 Bit Digital to Analog Converter 2 8-uMAX | MAX5523EUA+.pdf | |
| AD5344BRU | 12 Bit Digital to Analog Converter 4 28-TSSOP | AD5344BRU.pdf | |
| LTC2627CDE-1#TRPBF | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 12-DFN (4x3) | LTC2627CDE-1#TRPBF.pdf | |
| M4A3-96/48-12VI | IC CPLD 96MC 12NS 100TQFP | M4A3-96/48-12VI.pdf | |
| TMS320C6747CZKBT3 | IC DSP FIXED/FLOAT POINT 256BGA | TMS320C6747CZKBT3.pdf | |
| MSP430G2201IN14 | MSP430 MSP430G2xx Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 2KB (2K x 8) FLASH 14-PDIP | MSP430G2201IN14.pdf | |
| TSH346IDT | IC BUFFER TRIPLE VIDEO HD 8SO | TSH346IDT.pdf | |
| SN10502DG4 | IC VIDEO AMP RR-OUT HS 8-SOIC | SN10502DG4.pdf | |
| CAT28F010G-12T | IC FLASH 1MBIT 120NS 32PLCC | CAT28F010G-12T.pdf | |
| LP8551TLX/NOPB | LED Driver IC 4 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) PWM Dimming 50mA 25-uSMD | LP8551TLX/NOPB.pdf | |
| MAX753CSE+T | IC CTRLR CCFL BACKLIGHT 16SOIC | MAX753CSE+T.pdf |