| Manufacturer Part Number: | D12321VF20V |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics America |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | H8S/2000 H8® H8S/2300 Microcontroller IC 16-Bit 20MHz ROMless 128-QFP (14x20) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | D12321VF20V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-D12321VF20V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Electromagnetic Noise Reduction Techniques Part 1 | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Renesas Electronics America | |
| Series | H8® H8S/2300 | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Active | |
| Core Processor | H8S/2000 | |
| Core Size | 16-Bit | |
| Speed | 20MHz | |
| Connectivity | SCI, SmartCard | |
| Peripherals | POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 86 | |
| Program Memory Size | - | |
| Program Memory Type | ROMless | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 4K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 3.6 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b; D/A 2x8b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) | |
| Package / Case | 128-BFQFP | |
| Supplier Device Package | 128-QFP (14x20) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | D12321VF20V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
D12321VF20V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Renesas Electronics America all series components. The condition of D12321VF20V is new and unused, you can buy D12321VF20V Renesas Electronics America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for D12321VF20V.
| BAT83S-TAP | DIODE SCHOTTKY 60V 30MA DO35 | BAT83S-TAP.pdf | |
| NGTB45N60S2WG | IGBT Trench 600V 90A 300W Through Hole TO-247-3 | NGTB45N60S2WG.pdf | |
| 8N3Q001LG-0139CDI | Clock Oscillator IC 170MHz, 200MHz, 220MHz, 250MHz 10-CLCC | 8N3Q001LG-0139CDI.pdf | |
| 8N4QV01KG-0060CDI | VCXO IC 622.08MHz 10-CLCC | 8N4QV01KG-0060CDI.pdf | |
| AD9754ARUZRL7 | 14 Bit Digital to Analog Converter 1 28-TSSOP | AD9754ARUZRL7.pdf | |
| Z8F1681AN024XK | eZ8 Z8 Encore! XP® Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 16KB (16K x 8) FLASH 44-QFP (10x10) | Z8F1681AN024XK.pdf | |
| MAX13087ECSA+T | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 8-SOIC | MAX13087ECSA+T.pdf | |
| AD8133ACPZ-REEL | Differential Amplifier 3 Circuit Differential 24-LFCSP-WQ (4x4) | AD8133ACPZ-REEL.pdf | |
| MT47H128M8CF-25E AIT:H | IC DDR2 SDRAM 1GBIT 2.5NS 60FBGA | MT47H128M8CF-25E AIT:H.pdf | |
| LC75839PW-H | IC LCD DISPLAY DRIVER 64SQFP | LC75839PW-H.pdf | |
| ISL60002CIH325Z-T7A | Series Voltage Reference IC ±0.1% 7mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | ISL60002CIH325Z-T7A.pdf | |
| MP2228GJ-Z | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 2A SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8 | MP2228GJ-Z.pdf | |
| MAX1793EUE25+ | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed or Adjustable 1 Output 2.5V, 1.25 V ~ 5 V 1A 16-TSSOP-EP | MAX1793EUE25+.pdf |