| Manufacturer Part Number: | D12322RVF20V |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics America |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | H8S/2000 H8® H8S/2300 Microcontroller IC 16-Bit 20MHz ROMless 128-QFP (14x20) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | D12322RVF20V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-D12322RVF20V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Electromagnetic Noise Reduction Techniques Part 1 | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Renesas Electronics America | |
| Series | H8® H8S/2300 | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Active | |
| Core Processor | H8S/2000 | |
| Core Size | 16-Bit | |
| Speed | 20MHz | |
| Connectivity | SCI, SmartCard | |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 86 | |
| Program Memory Size | - | |
| Program Memory Type | ROMless | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 8K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 3.6 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b; D/A 2x8b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) | |
| Package / Case | 128-BFQFP | |
| Supplier Device Package | 128-QFP (14x20) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | D12322RVF20V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
D12322RVF20V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Renesas Electronics America all series components. The condition of D12322RVF20V is new and unused, you can buy D12322RVF20V Renesas Electronics America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for D12322RVF20V.
| SBR3U30P1-7 | DIODE SBR 30V 3A POWERDI123 | SBR3U30P1-7.pdf | |
| RS 1AV | DIODE GEN PURP 600V 700MA AXIAL | RS 1AV.pdf | |
| 1N4734APE3/TR8 | Zener Diode 5.6V 1W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N4734APE3/TR8.pdf | |
| MPSA14_D26Z | TRANS NPN DARL 30V 1.2A TO-92 | MPSA14_D26Z.pdf | |
| SY10H842LZC | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 160MHz 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | SY10H842LZC.pdf | |
| X1288S16I | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar I²C, 2-Wire Serial 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | X1288S16I.pdf | |
| X9111TV14-2.7 | Digital Potentiometer 100k Ohm 1 Circuit 1024 Taps SPI Interface 14-TSSOP | X9111TV14-2.7.pdf | |
| LFE2-35E-5FN484I | IC FPGA 331 I/O 484FBGA | LFE2-35E-5FN484I.pdf | |
| ATTINY2313-20PU | AVR AVR® ATtiny Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 2KB (1K x 16) FLASH 20-PDIP | ATTINY2313-20PU.pdf | |
| MB96F338USAPMC-GSE2 | F²MC-16FX F²MC-16FX MB96330 Microcontroller IC 16-Bit 48MHz 544KB (544K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | MB96F338USAPMC-GSE2.pdf | |
| OP291GSZ-REEL | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | OP291GSZ-REEL.pdf | |
| SN74AUP1G74YZPR | IC D-TYPE POS TRG SNGL 8DSBGA | SN74AUP1G74YZPR.pdf | |
| S29GL064N90TFI070 | IC FLASH 64MBIT 90NS 48TSOP | S29GL064N90TFI070.pdf | |
| BQ3055DBT | Battery Multi-Function Controller IC Lithium-Ion/Polymer 30-TSSOP | BQ3055DBT.pdf | |
| 78M6610+LMU/BAP | IC ENERGY MM PROCESSOR 24TQFN | 78M6610+LMU/BAP.pdf |