| Manufacturer Part Number: | D12322RVF25V |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics America |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9150 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | H8S/2000 H8® H8S/2300 Microcontroller IC 16-Bit 25MHz ROMless 128-QFP (14x20) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | D12322RVF25V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-D12322RVF25V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Electromagnetic Noise Reduction Techniques Part 1 | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Online Catalog | H8® H8S/2300 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Renesas Electronics America | |
| Series | H8® H8S/2300 | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Active | |
| Core Processor | H8S/2000 | |
| Core Size | 16-Bit | |
| Speed | 25MHz | |
| Connectivity | SCI, SmartCard | |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 86 | |
| Program Memory Size | - | |
| Program Memory Type | ROMless | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 8K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 3.6 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b; D/A 2x8b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) | |
| Package / Case | 128-BFQFP | |
| Supplier Device Package | 128-QFP (14x20) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | D12322RVF25V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
D12322RVF25V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Renesas Electronics America all series components. The condition of D12322RVF25V is new and unused, you can buy D12322RVF25V Renesas Electronics America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for D12322RVF25V.
| HSMS-2818-TR2G | RF Diode Schottky - 1 Bridge 20V 1A SOT-143-4 | HSMS-2818-TR2G.pdf | |
| BTB04-600TRG | TRIAC SENS GATE 600V 4A TO220AB | BTB04-600TRG.pdf | |
| IXFH100N25P | MOSFET N-CH 250V 100A TO-247 | IXFH100N25P.pdf | |
| STB50N25M5 | MOSFET N-CH 250V 28A D2PAK | STB50N25M5.pdf | |
| NTLJD3182FZTAG | MOSFET P-CH 20V 2.2A 6-WDFN | NTLJD3182FZTAG.pdf | |
| 8N3SV75FC-0077CDI | VCXO IC 125MHz 6-CLCC | 8N3SV75FC-0077CDI.pdf | |
| 8N4Q001EG-1108CDI | Clock Oscillator IC 100MHz 10-CLCC | 8N4Q001EG-1108CDI.pdf | |
| EPF10K50VBC356-4N | IC FPGA 274 I/O 356BGA | EPF10K50VBC356-4N.pdf | |
| MAX9214EUM+TD | 1.785Gbps Deserializer 3 Input 21 Output 48-TSSOP | MAX9214EUM+TD.pdf | |
| 74FCT16543ATPAG | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 56-TSSOP | 74FCT16543ATPAG.pdf | |
| 74LVC827APW,112 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 10 Bit per Element Push-Pull Output 24-TSSOP | 74LVC827APW,112.pdf | |
| MAX6388XS46D2-T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 2 Channel SC-70-4 | MAX6388XS46D2-T.pdf | |
| ISL8024AIRTAJZ-T7A | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 4A 16-WFQFN Exposed Pad | ISL8024AIRTAJZ-T7A.pdf | |
| MC7805ACD2TG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 1A D2PAK | MC7805ACD2TG.pdf |