| Manufacturer Part Number: | D13007VFI13V |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics America |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | H8/300H H8® H8/300H Microcontroller IC 16-Bit 13MHz ROMless 100-QFP (14x14) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | D13007VFI13V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-D13007VFI13V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Electromagnetic Noise Reduction Techniques Part 1 Digital to Analog Converter Part 1 Digital to Analog Converter Part 2 | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Renesas Electronics America | |
| Series | H8® H8/300H | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Active | |
| Core Processor | H8/300H | |
| Core Size | 16-Bit | |
| Speed | 13MHz | |
| Connectivity | SCI, SmartCard | |
| Peripherals | DMA, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 35 | |
| Program Memory Size | - | |
| Program Memory Type | ROMless | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 4K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 5.5 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b; D/A 2x8b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) | |
| Package / Case | 100-BFQFP | |
| Supplier Device Package | 100-QFP (14x14) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | D13007VFI13V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
D13007VFI13V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Renesas Electronics America all series components. The condition of D13007VFI13V is new and unused, you can buy D13007VFI13V Renesas Electronics America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for D13007VFI13V.
| R5030210RSWA | Diode Standard 200V 100A Chassis, Stud Mount DO-205AA (DO-8) | R5030210RSWA.pdf | |
| 2PD602AQL,235 | TRANS NPN 50V 0.5A SOT-23 | 2PD602AQL,235.pdf | |
| FQU7P06TU_NB82048 | MOSFET P-CH 60V 5.4A IPAK | FQU7P06TU_NB82048.pdf | |
| MK1413S | IC AUDIO CLK SOURCE MPEG 8-SOIC | MK1413S.pdf | |
| 8N4SV75LC-0017CDI | VCXO IC 622.08MHz 6-CLCC | 8N4SV75LC-0017CDI.pdf | |
| PI3EQX6741STZDEX | Buffer, ReDriver 1 Channel 6Gbps 20-TQFN (4x4) | PI3EQX6741STZDEX.pdf | |
| LM258N | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-DIP | LM258N.pdf | |
| AD847JN | General Purpose Amplifier 1 Circuit 8-PDIP | AD847JN.pdf | |
| AT29C040A-12PI | IC FLASH 4MBIT 120NS 32DIP | AT29C040A-12PI.pdf | |
| 71V35761S166BGG8 | IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 119BGA | 71V35761S166BGG8.pdf | |
| LTC4088EDE#PBF | IC CHRGR BATT HE 14-DFN | LTC4088EDE#PBF.pdf | |
| MAX810SQ293D2T1G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-70-3 (SOT323) | MAX810SQ293D2T1G.pdf | |
| FAN1540D18X | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 1.3A TO-252-3 | FAN1540D18X.pdf |