| Manufacturer Part Number: | D13008F25V |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics America |
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | H8/300H H8® H8/300H Microcontroller IC 16-Bit 25MHz ROMless 100-QFP (14x14) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | D13008F25V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-D13008F25V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Electromagnetic Noise Reduction Techniques Part 1 | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Embedded - Microcontrollers | |
| Manufacturer | Renesas Electronics America | |
| Series | H8® H8/300H | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Active | |
| Core Processor | H8/300H | |
| Core Size | 16-Bit | |
| Speed | 25MHz | |
| Connectivity | SCI, SmartCard | |
| Peripherals | PWM, WDT | |
| Number of I/O | 35 | |
| Program Memory Size | - | |
| Program Memory Type | ROMless | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 4K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5 V ~ 5.5 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b; D/A 2x8b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) | |
| Package / Case | 100-BFQFP | |
| Supplier Device Package | 100-QFP (14x14) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | D13008F25V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
D13008F25V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Renesas Electronics America all series components. The condition of D13008F25V is new and unused, you can buy D13008F25V Renesas Electronics America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for D13008F25V.
| DZ23C3V3-HE3-18 | Zener Diode Array 1 Pair Common Cathode 3.3V 300mW ±5% SOT-23 | DZ23C3V3-HE3-18.pdf | |
| IPB120N06S4H1ATMA1 | MOSFET N-CH 60V 120A TO263-3 | IPB120N06S4H1ATMA1.pdf | |
| IRGP4790PBF | IGBT 650V 140A 455W Through Hole TO-247AC | IRGP4790PBF.pdf | |
| CY22393ZXI-549 | IC CLOCK GENERATOR | CY22393ZXI-549.pdf | |
| ADC0804S040TS/C1:1 | 8 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 28-SSOP | ADC0804S040TS/C1:1.pdf | |
| AS1543-BQFT | 12 Bit Analog to Digital Converter 4, 8 Input 1 SAR 20-TQFN (4x4) | AS1543-BQFT.pdf | |
| MCP4341T-104E/ST | Digital Potentiometer 100k Ohm 4 Circuit 129 Taps SPI Interface 20-TSSOP | MCP4341T-104E/ST.pdf | |
| MAX5200AEUB+T | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 10-uMAX | MAX5200AEUB+T.pdf | |
| PIC32MX340F512HT-80I/MR | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 512KB (512K x 8) FLASH 64-QFN (9x9) | PIC32MX340F512HT-80I/MR.pdf | |
| PIC12C508/JW | PIC PIC® 12C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 768B (512 x 12) EPROM, UV 8-CDIP | PIC12C508/JW.pdf | |
| MB90427GCPFV-GS-151-BND | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90425G (A) Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (64K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90427GCPFV-GS-151-BND.pdf | |
| MB89925PF-G-221-BND | F²MC-8L F²MC-8L MB89920 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 16KB (16K x 8) Mask ROM 80-QFP (14x20) | MB89925PF-G-221-BND.pdf | |
| PI3USB14QE | IC USB SWITCH DUAL 4X1 16QSOP | PI3USB14QE.pdf | |
| EL1509CS-T13 | 2/0 Driver 8-SOIC | EL1509CS-T13.pdf | |
| VNQ660SP13TR | RELAY SSR 4CH 36V POWERSO-10 | VNQ660SP13TR.pdf |