| Manufacturer Part Number: | DSEC30-02A |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 200V 15A Through Hole TO-3P-3 Full Pack |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | DSEC30-02A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-DSEC30-02A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | HiPerFRED™ | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Standard | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05V @ 15A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100µA @ 200V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-3P-3 Full Pack | |
| Supplier Device Package | TO-247AD | |
| Standard Package | 150 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | DSEC30-02A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
DSEC30-02A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of DSEC30-02A is new and unused, you can buy DSEC30-02A IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for DSEC30-02A.
| 3EZ160D10/TR12 | Zener Diode 160V 3W ±10% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 3EZ160D10/TR12.pdf | |
| IRFU12N25D | MOSFET N-CH 250V 14A I-PAK | IRFU12N25D.pdf | |
| 501GLFT | IC PLL CLK MULTIPLIER 8-MSOP | 501GLFT.pdf | |
| 8N3Q001EG-1080CDI | Clock Oscillator IC 125MHz 10-CLCC | 8N3Q001EG-1080CDI.pdf | |
| X9315WS-2.7T2 | Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 32 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-SOIC | X9315WS-2.7T2.pdf | |
| M5-192/68-5VC/1 | IC CPLD 192MC 5.5NS 100TQFP | M5-192/68-5VC/1.pdf | |
| M2S025-1FGG484I | ARM® Cortex®-M3 System On Chip (SOC) IC SmartFusion®2 FPGA - 25K Logic Modules 256KB 64KB 166MHz 484-FPBGA (23x23) | M2S025-1FGG484I.pdf | |
| AD8221BRZ-R7 | Instrumentation Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | AD8221BRZ-R7.pdf | |
| 74AHCT1G02GV,125 | NOR Gate IC 1 Channel 5-TSOP | 74AHCT1G02GV,125.pdf | |
| SN74AUC1G04DCKR | Inverter IC 1 Channel SC-70-5 | SN74AUC1G04DCKR.pdf | |
| MC74HCU04AD | Inverter IC 6 Channel 14-SOIC | MC74HCU04AD.pdf | |
| TPS563208DDCT | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.768V 1 Output 3A SOT-23-6 | TPS563208DDCT.pdf | |
| LDK130M08R | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 0.8V 300mA SOT-23-5 | LDK130M08R.pdf | |
| S-1170B32UC-OTRTFU | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.2V 800mA SOT-89-5 | S-1170B32UC-OTRTFU.pdf |