| Manufacturer Part Number: | FNA22512A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9024 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 1200V 25A 34-DIP Module |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FNA22512A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FNA22512A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | Marking Chg 04/May/2016 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | Motion-SPM® | |
| Part Status | Active | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 25A | |
| Voltage | 1200V | |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms | |
| Package / Case | 34-DIP Module | |
| Standard Package | 6 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FNA22512A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FNA22512A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FNA22512A is new and unused, you can buy FNA22512A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FNA22512A.
| VS-43CTQ100PBF | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 20A Through Hole TO-220-3 | VS-43CTQ100PBF.pdf | |
| MBRF2090CT-M3/4W | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 90V 10A Through Hole TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab | MBRF2090CT-M3/4W.pdf | |
| 2EZ8.2D5E3/TR12 | Zener Diode 8.2V 2W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 2EZ8.2D5E3/TR12.pdf | |
| 1N5950PE3/TR12 | Zener Diode 110V 1.5W ±20% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5950PE3/TR12.pdf | |
| NE68019-A | RF Transistor NPN 10V 35mA 10GHz 100mW Surface Mount SOT-523 | NE68019-A.pdf | |
| 2SC6096-TD-H | TRANS NPN 100V 2A SOT89-3 | 2SC6096-TD-H.pdf | |
| LTC2624IGN-1#TRPBF | 12 Bit Digital to Analog Converter 4 16-SSOP | LTC2624IGN-1#TRPBF.pdf | |
| ADSP-2185NBSTZ-320 | IC DSP CONTROLLER 16BIT 100LQFP | ADSP-2185NBSTZ-320.pdf | |
| MAX4700CPE | 2 Circuit IC Switch 1:1 1.25 Ohm 16-PDIP | MAX4700CPE.pdf | |
| DS26324GA2+ | 16/16 Transceiver LIN 256-CSBGA (17x17) | DS26324GA2+.pdf | |
| AT24C02-10PU-2.7 | IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8DIP | AT24C02-10PU-2.7.pdf |