| Manufacturer Part Number: | FNA23512A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 1200V 35A 34-DIP Module |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FNA23512A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FNA23512A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | Marking Chg 04/May/2016 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | Motion-SPM® | |
| Part Status | Active | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 35A | |
| Voltage | 1200V | |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms | |
| Package / Case | 34-DIP Module | |
| Standard Package | 6 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FNA23512A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FNA23512A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FNA23512A is new and unused, you can buy FNA23512A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FNA23512A.
| MUR120 | Diode Standard 200V 1A Through Hole Axial | MUR120.pdf | |
| BY229B-200HE3/81 | Diode Standard 200V 8A Surface Mount TO-263AB | BY229B-200HE3/81.pdf | |
| SMBJ5349AE3/TR13 | Zener Diode 12V 5W ±10% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ5349AE3/TR13.pdf | |
| PDTA143XM,315 | TRANS PREBIAS PNP 250MW SOT883 | PDTA143XM,315.pdf | |
| AON6992 | MOSFET 2N-CH 30V 19A/31A | AON6992.pdf | |
| IRFP26N60L | MOSFET N-CH 600V 26A TO-247AC | IRFP26N60L.pdf | |
| IRLR3303TR | MOSFET N-CH 30V 35A DPAK | IRLR3303TR.pdf | |
| SY10EL15ZI | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | SY10EL15ZI.pdf | |
| 8N4Q001FG-0063CDI | Clock Oscillator IC 24MHz, 39.4MHz, 48MHz, 64MHz 10-CLCC | 8N4Q001FG-0063CDI.pdf | |
| MAX1414CAI+T | Data Acquisition System (DAS) 16 bit 60 Serial 28-SSOP | MAX1414CAI+T.pdf | |
| A1440A-1TQ176C | IC FPGA 140 I/O 176TQFP | A1440A-1TQ176C.pdf | |
| PIC18F4510-I/P | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 32KB (16K x 16) FLASH 40-PDIP | PIC18F4510-I/P.pdf | |
| TVP5146M1PFP | Video Decoder IC Monitors, TV 80-HTQFP (12x12) | TVP5146M1PFP.pdf | |
| PCF8574PWR | I/O Expander 8 I²C 100kHz 20-TSSOP | PCF8574PWR.pdf | |
| 74ABT16245BDGG-Q1J | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 48-TSSOP II | 74ABT16245BDGG-Q1J.pdf |