| Manufacturer Part Number: | FSAM15SH60A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9052 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 15A 32-Module |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FSAM15SH60A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FSAM15SH60A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Smart Power | |
| PCN Design/Specification | Marking Chg 04/May/2016 | |
| Article Library | Over Current Protection or Short Circuit Protection - Article | |
| Online Catalog | Motion-SPM™ SPM2 Series | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | Motion-SPM® | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 15A | |
| Voltage | 600V | |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms | |
| Package / Case | 32-Module | |
| Standard Package | 8 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FSAM15SH60A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FSAM15SH60A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FSAM15SH60A is new and unused, you can buy FSAM15SH60A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FSAM15SH60A.
| SCNA6 | Diode Array 600V 7.5A Through Hole Module | SCNA6.pdf | |
| 1N4740A,133 | Zener Diode 10V 1W ±5% Through Hole DO-41 | 1N4740A,133.pdf | |
| VS-16TTS12STRR-M3 | SCR 1200V 16A Standard Recovery Surface Mount TO-263AB (D²PAK) | VS-16TTS12STRR-M3.pdf | |
| DRA2144T0L | TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3 | DRA2144T0L.pdf | |
| 8N4SV76EC-0059CDI8 | VCXO IC 644.5313MHz 6-CLCC | 8N4SV76EC-0059CDI8.pdf | |
| LC4064ZE-4MN144C | IC CPLD 64MC 4.7NS 144CSBGA | LC4064ZE-4MN144C.pdf | |
| PPC8572EVTATLC | PowerPC e500 Microprocessor IC MPC85xx 2 Core, 32-Bit 1.2GHz 1023-FCPBGA (33x33) | PPC8572EVTATLC.pdf | |
| PC16552DV | IC UART DUAL WITH FIFO 44-PLCC | PC16552DV.pdf | |
| MAX982ESA+ | Comparator with Voltage Reference Open Drain 8-SOIC | MAX982ESA+.pdf | |
| 74HCT377DB,112 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP | 74HCT377DB,112.pdf | |
| SY58018UMG-TR | Multiplexer 1 x 2:1 16-MLF® (3x3) | SY58018UMG-TR.pdf | |
| CY14B256LA-SP45XIT | IC NVSRAM 256KBIT 45NS 48SSOP | CY14B256LA-SP45XIT.pdf | |
| AT27C040-70TI | IC OTP 4MBIT 70NS 32TSOP | AT27C040-70TI.pdf | |
| CS51412ED8 | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1.27V 1 Output 1.5A 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | CS51412ED8.pdf | |
| TPS61130RSAR | Linear And Switching Voltage Regulator IC 2 Output Step-Down/Step-Up (Buck/Boost) (1), Linear (LDO) (1) 500kHz 16-VQFN Exposed Pad | TPS61130RSAR.pdf |