| Manufacturer Part Number: | FSAM20SH60A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9030 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 20A SPM32AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FSAM20SH60A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FSAM20SH60A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Smart Power | |
| PCN Design/Specification | Marking Chg 04/May/2016 | |
| Article Library | Over Current Protection or Short Circuit Protection - Article | |
| Online Catalog | Motion-SPM™ SPM2 Series | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | Motion-SPM® | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 20A | |
| Voltage | 600V | |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms | |
| Package / Case | SPM32AA | |
| Standard Package | 8 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FSAM20SH60A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FSAM20SH60A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FSAM20SH60A is new and unused, you can buy FSAM20SH60A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FSAM20SH60A.
| VS-ETH3006-M3 | DIODE GEN PURP 600V 30A TO220-2 | VS-ETH3006-M3.pdf | |
| BDW94C-S | TRANS PNP DARL 100V 12A | BDW94C-S.pdf | |
| AO3415 | MOSFET P-CH 20V 4A SOT23 | AO3415.pdf | |
| STE180NE10 | MOSFET N-CH 100V 180A ISOTOP | STE180NE10.pdf | |
| MB90347DASPFV-GS-721E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90347DASPFV-GS-721E1.pdf | |
| MB90549GPF-G-447 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90545G Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 256KB (256K x 8) Mask ROM 100-QFP (14x20) | MB90549GPF-G-447.pdf | |
| ADM3202ARN-REEL | 2/2 Transceiver Full RS232 16-SOIC | ADM3202ARN-REEL.pdf | |
| TLC272CPW | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-TSSOP | TLC272CPW.pdf | |
| AT25040A-10TI-1.8 | IC EEPROM 4KBIT 20MHZ 8TSSOP | AT25040A-10TI-1.8.pdf | |
| IDT71V35761S183PF8 | IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 100TQFP | IDT71V35761S183PF8.pdf | |
| MT29PZZZ8D4WKFEW-18 W.6D4 TR | IC FLASH 72G SLC DDR | MT29PZZZ8D4WKFEW-18 W.6D4 TR.pdf | |
| S-8244AABFN-CEBT2U | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion 8-MSOP | S-8244AABFN-CEBT2U.pdf | |
| EL1848IY-T7 | LED Driver IC 1 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) 400mA 8-MSOP | EL1848IY-T7.pdf |