| Manufacturer Part Number: | FSAM30SH60A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9389 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 30A SPM32AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FSAM30SH60A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FSAM30SH60A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Smart Power | |
| PCN Design/Specification | Marking Chg 04/May/2016 | |
| Article Library | Over Current Protection or Short Circuit Protection - Article | |
| Online Catalog | Motion-SPM™ SPM2 Series | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | Motion-SPM® | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 30A | |
| Voltage | 600V | |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms | |
| Package / Case | SPM32AA | |
| Standard Package | 8 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FSAM30SH60A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FSAM30SH60A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FSAM30SH60A is new and unused, you can buy FSAM30SH60A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FSAM30SH60A.
| SZMMSZ5262BT1G | Zener Diode 51V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123 | SZMMSZ5262BT1G.pdf | |
| NTD4959N-1G | MOSFET N-CH 30V 9A IPAK | NTD4959N-1G.pdf | |
| IRG7PH42UDPBF | IGBT Trench 1200V 85A 320W Through Hole TO-247AC | IRG7PH42UDPBF.pdf | |
| MAX532BCWE+ | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 16-SOIC | MAX532BCWE+.pdf | |
| MX7533KEWE+ | 10 Bit Digital to Analog Converter 1 16-SOIC | MX7533KEWE+.pdf | |
| M1A3PE1500-FG676I | IC FPGA 444 I/O 676FBGA | M1A3PE1500-FG676I.pdf | |
| PIC16F630-I/SL | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 14-SOIC | PIC16F630-I/SL.pdf | |
| 5CSXFC5C6U23C6N | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ System On Chip (SOC) IC Cyclone® V SX FPGA - 85K Logic Elements 64KB 925MHz 672-UBGA (23x23) | 5CSXFC5C6U23C6N.pdf | |
| 10AS057K4F35I3SG | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ System On Chip (SOC) IC Arria 10 SX FPGA - 570K Logic Elements 256KB 1.5GHz 1152-FCBGA (35x35) | 10AS057K4F35I3SG.pdf | |
| ISL84514IB | 1 Circuit IC Switch 1:1 20 Ohm 8-SOIC | ISL84514IB.pdf | |
| LT1112S8#TRPBF | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-SO | LT1112S8#TRPBF.pdf | |
| AT28BV64B-20JI | IC EEPROM 64KBIT 200NS 32PLCC | AT28BV64B-20JI.pdf | |
| AT27C040-12TI | IC OTP 4MBIT 120NS 32TSOP | AT27C040-12TI.pdf | |
| MCP1703-3002E/DB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 250mA SOT-223-3 | MCP1703-3002E/DB.pdf | |
| S-13R1E15-I4T1U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 150mA SNT-4A | S-13R1E15-I4T1U3.pdf |