| Manufacturer Part Number: | FSAM30SM60A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 30A SPM32AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FSAM30SM60A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FSAM30SM60A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Smart Power | |
| PCN Design/Specification | Marking Chg 04/May/2016 | |
| Article Library | Over Current Protection or Short Circuit Protection - Article | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | Motion-SPM® | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 30A | |
| Voltage | 600V | |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms | |
| Package / Case | SPM32AA | |
| Standard Package | 8 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FSAM30SM60A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FSAM30SM60A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FSAM30SM60A is new and unused, you can buy FSAM30SM60A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FSAM30SM60A.
| 1N5372BE3/TR8 | Zener Diode 62V 5W ±5% Through Hole T-18 | 1N5372BE3/TR8.pdf | |
| AOB280L | MOSFET N-CH 80V 20.5A TO263 | AOB280L.pdf | |
| IRG4PH40KPBF | IGBT 1200V 30A 160W Through Hole TO-247AC | IRG4PH40KPBF.pdf | |
| LM1973MX/NOPB | IC AUDIO ATTENUATR W/MUTE 20SOIC | LM1973MX/NOPB.pdf | |
| AD667KPZ-REEL | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 28-PLCC (11.51x11.51) | AD667KPZ-REEL.pdf | |
| EP4CGX110CF23C8N | IC FPGA 270 I/O 484FBGA | EP4CGX110CF23C8N.pdf | |
| PIC32MX250F256HT-V/MR | MIPS32® M4K™ Automotive, AEC-Q100, PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 256KB (256K x 8) FLASH 64-QFN Exposed Pad (9x9) | PIC32MX250F256HT-V/MR.pdf | |
| ATMEGA324P-20MCU | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 32KB (16K x 16) FLASH 44-QFN (5x5) | ATMEGA324P-20MCU.pdf | |
| TMS320F28064UPFPS | C28x C2000™ C28x Piccolo™ Microcontroller IC 32-Bit 90MHz 128KB (64K x 16) FLASH 80-HTQFP (12x12) | TMS320F28064UPFPS.pdf | |
| MAX4540EAP | IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 20SSOP | MAX4540EAP.pdf | |
| DG307AAK/883 | 2 Circuit IC Switch 2:1 50 Ohm 14-CERDIP | DG307AAK/883.pdf | |
| ISL3171EIBZ-T | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 8-SOIC | ISL3171EIBZ-T.pdf | |
| MAX211CAI | 4/5 Transceiver Full RS232 28-SSOP | MAX211CAI.pdf | |
| MAX4199ESA+ | Differential Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | MAX4199ESA+.pdf | |
| MAX436EPD | Transconductance Amplifier 1 Circuit 14-PDIP | MAX436EPD.pdf |