| Manufacturer Part Number: | FSB50325A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9545 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module FET 3 Phase 250V 1.7A 23-DIP Module |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FSB50325A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FSB50325A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | FSB50325A Cert of Compliance | |
| PCN Design/Specification | Marking Chg 04/May/2016 | |
| Article Library | Over Current Protection or Short Circuit Protection - Article | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | Motion-SPM® | |
| Part Status | Active | |
| Type | FET | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 1.7A | |
| Voltage | 250V | |
| Voltage - Isolation | 1500Vrms | |
| Package / Case | 23-DIP Module | |
| Standard Package | 15 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FSB50325A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FSB50325A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FSB50325A is new and unused, you can buy FSB50325A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FSB50325A.
| MSE1PGHM3/89A | DIODE GEN PURP 400V 1A MICROSMP | MSE1PGHM3/89A.pdf | |
| CDBF0130 | DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 1005 | CDBF0130.pdf | |
| MMBZ5235BT-7-F | Zener Diode 6.8V 150mW ±5% Surface Mount SOT-523 | MMBZ5235BT-7-F.pdf | |
| AOC2401 | MOSFET P-CH 30V 3A 4WLCSP | AOC2401.pdf | |
| 8N4SV75AC-0104CDI | VCXO IC 425MHz 6-CLCC | 8N4SV75AC-0104CDI.pdf | |
| 8N3Q001EG-0106CDI8 | Clock Oscillator IC 125.009375MHz, 150MHz, 312.25MHz, 156.25MHz 10-CLCC | 8N3Q001EG-0106CDI8.pdf | |
| PIC16LF1769-I/ML | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 20-QFN (4x4) | PIC16LF1769-I/ML.pdf | |
| MB90587CAPF-GS-170E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90580C Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (64K x 8) Mask ROM 100-QFP (14x20) | MB90587CAPF-GS-170E1.pdf | |
| MB90022PF-GS-296 | IC MCU 16B FFMC-16F-0.35 100QFP | MB90022PF-GS-296.pdf | |
| Z8F042ASJ020SC | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 4KB (4K x 8) FLASH | Z8F042ASJ020SC.pdf | |
| PCA9535HF,118 | I/O Expander 16 I²C, SMBus 400kHz 24-HWQFN (4x4) | PCA9535HF,118.pdf | |
| DM74AS1000AMX | NAND Gate IC 4 Channel 14-SOIC | DM74AS1000AMX.pdf | |
| SN74HC164DG4 | IC SHIFT REGISTER SGL 8B 14SOIC | SN74HC164DG4.pdf | |
| EPC1LI20 | IC CONFIG DEVICE 1MBIT 20PLCC | EPC1LI20.pdf | |
| LTC1421ISW-2.5#PBF | Hot Swap Controller 2 Channel General Purpose 24-SOIC | LTC1421ISW-2.5#PBF.pdf |