| Manufacturer Part Number: | FSB50825A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9277 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module FET 3 Phase 250V 3.6A Module |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FSB50825A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FSB50825A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | Marking Chg 04/May/2016 | |
| Article Library | Over Current Protection or Short Circuit Protection - Article | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | Motion-SPM® | |
| Part Status | Active | |
| Type | FET | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 3.6A | |
| Voltage | 250V | |
| Voltage - Isolation | 1500Vrms | |
| Package / Case | Module | |
| Standard Package | 15 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FSB50825A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FSB50825A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FSB50825A is new and unused, you can buy FSB50825A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FSB50825A.
| VS-8ETL06FP-N3 | Diode Standard 600V 8A Through Hole TO-220 Full Pack | VS-8ETL06FP-N3.pdf | |
| TLZ3V6B-GS08 | Zener Diode 3.6V 500mW Surface Mount SOD-80 MiniMELF | TLZ3V6B-GS08.pdf | |
| MMBZ4710-E3-08 | Zener Diode 25V 350mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | MMBZ4710-E3-08.pdf | |
| SMBG4763E3/TR13 | Zener Diode 91V 2W ±10% Surface Mount SMBG (DO-215AA) | SMBG4763E3/TR13.pdf | |
| NVMD6P02R2G | MOSFET 2P-CH 20V 4.8A 8-SOIC | NVMD6P02R2G.pdf | |
| IXGR50N60BD1 | IGBT 600V 75A 250W Through Hole ISOPLUS247™ | IXGR50N60BD1.pdf | |
| 8N4QV01KG-0003CDI8 | VCXO IC 622.08MHz, 625MHz, 666.5143MHz, 669.3266MHz 10-CLCC | 8N4QV01KG-0003CDI8.pdf | |
| BQ4845YS-A4G4 | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar Parallel 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | BQ4845YS-A4G4.pdf | |
| TS87C51RB2-VCA | 80C51 87C Microcontroller IC 8-Bit 40/30MHz 16KB (16K x 8) OTP 40-PDIL | TS87C51RB2-VCA.pdf | |
| MC74LVXT8053DR2 | 3 Circuit IC Switch 2:1 25 Ohm 16-SOIC | MC74LVXT8053DR2.pdf | |
| TLC2274CNE4 | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-PDIP | TLC2274CNE4.pdf | |
| OPA380AIDR | Transimpedance Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | OPA380AIDR.pdf | |
| EL2276CS-T7 | Current Feedback Amplifier 2 Circuit 14-SOIC | EL2276CS-T7.pdf | |
| SN74ABTH25245DWR | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 24-SOIC | SN74ABTH25245DWR.pdf | |
| AT34C02-10TU-1.8 SL383 | IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP | AT34C02-10TU-1.8 SL383.pdf |