| Manufacturer Part Number: | FSBM10SH60A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 10A SPM32AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FSBM10SH60A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FSBM10SH60A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | SPM® | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 10A | |
| Voltage | 600V | |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms | |
| Package / Case | SPM32AA | |
| Standard Package | 48 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FSBM10SH60A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FSBM10SH60A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FSBM10SH60A is new and unused, you can buy FSBM10SH60A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FSBM10SH60A.
| BC238BBU | TRANS NPN 25V 0.1A TO-92 | BC238BBU.pdf | |
| DDTD143TC-7-F | TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 | DDTD143TC-7-F.pdf | |
| IPP120N06S402AKSA1 | MOSFET N-CH 60V 120A TO220-3 | IPP120N06S402AKSA1.pdf | |
| 8N3SV75KC-0073CDI | VCXO IC 312.5MHz 6-CLCC | 8N3SV75KC-0073CDI.pdf | |
| 8N4QV01LG-2002CDI8 | VCXO IC 1228.8MHz, 983.04MHz, 614.14MHz, 491.52MHz 10-CLCC | 8N4QV01LG-2002CDI8.pdf | |
| AD9633BCPZRL7-80 | 12 Bit Analog to Digital Converter 4 Input 4 Pipelined 48-LFCSP-WQ (7x7) | AD9633BCPZRL7-80.pdf | |
| R5F100GEANA#U0 | RL78 RL78/G13 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 64KB (64K x 8) FLASH 48-HWQFN (7x7) | R5F100GEANA#U0.pdf | |
| LTC1541IDD#PBF | Amplifier, Comparator, Reference IC GSM 8-DFN (3x3) | LTC1541IDD#PBF.pdf | |
| 74ACT163MTC | IC COUNTER BINARY SYNC 16TSSOP | 74ACT163MTC.pdf | |
| SN74AC86NSRG4 | XOR (Exclusive OR) IC 4 Channel 14-SO | SN74AC86NSRG4.pdf | |
| 74AUP1G58GM,115 | Configurable Multiple Function Configurable 1 Circuit 3 Input 6-XSON, SOT886 (1.45x1) | 74AUP1G58GM,115.pdf | |
| 74GTLP2034DGVRG4 | IC LVTTL/GTLP ADJ TXRX 48TVSOP | 74GTLP2034DGVRG4.pdf | |
| IS42S16400D-6TL-TR | IC SDRAM 64MBIT 166MHZ 54TSOP | IS42S16400D-6TL-TR.pdf | |
| LTC4231CMS-2#TRPBF | Hot Swap Controller 1 Channel General Purpose 12-MSOP | LTC4231CMS-2#TRPBF.pdf | |
| REF3330AIRSER | Series Voltage Reference IC ±0.15% 5mA 8-UFQFN | REF3330AIRSER.pdf |