| Manufacturer Part Number: | FSBM15SM60A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 15A SPM32AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FSBM15SM60A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FSBM15SM60A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | SPM® | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 15A | |
| Voltage | 600V | |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms | |
| Package / Case | SPM32AA | |
| Standard Package | 48 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FSBM15SM60A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FSBM15SM60A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FSBM15SM60A is new and unused, you can buy FSBM15SM60A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FSBM15SM60A.
| CDSH3-4448C-G | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 80V 250mA Surface Mount SOT-523 | CDSH3-4448C-G.pdf | |
| SMUN5312DW1T1G | TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363 | SMUN5312DW1T1G.pdf | |
| STGF6NC60HD | IGBT 600V 6A 20W Through Hole TO-220FP | STGF6NC60HD.pdf | |
| 8N4S003KG-1028CDI | Clock Oscillator IC 156.25MHz 10-CLCC | 8N4S003KG-1028CDI.pdf | |
| 8N3QV01EG-0167CDI | VCXO IC 98MHz, 99MHz, 102MHz, 100MHz 10-CLCC | 8N3QV01EG-0167CDI.pdf | |
| LTC2281CUP#TRPBF | 10 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 Pipelined 64-QFN (9x9) | LTC2281CUP#TRPBF.pdf | |
| P4040NSN1PNB | PowerPC e500mc Microprocessor IC QorIQ P4 4 Core, 32-Bit 1.5GHz 1295-FCPBGA (37.5x37.5) | P4040NSN1PNB.pdf | |
| LMH6551MAX/NOPB | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit Differential 8-SOIC | LMH6551MAX/NOPB.pdf | |
| MAX920EUK+T | Comparator General Purpose Open-Drain, Rail-to-Rail SOT-23-5 | MAX920EUK+T.pdf | |
| IDT72T40118L10BB | IC FIFO DDR/SDR 10NS 208-BGA | IDT72T40118L10BB.pdf | |
| 74ALVC164245DGGRG4 | Voltage Level Translator Bidirectional 2 Circuit 8 Channel 48-TSSOP | 74ALVC164245DGGRG4.pdf | |
| S29AS008J70TFI033 | IC FLASH MEM 8MBIT 48TSOP | S29AS008J70TFI033.pdf | |
| M29W256GH7AN6E | IC FLASH 256MBIT 70NS 56TSOP | M29W256GH7AN6E.pdf | |
| 70V3319S166BC | IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 256CABGA | 70V3319S166BC.pdf | |
| LTC4267CGN#TRPBF | Power Over Ethernet Controller 1 Channel 802.3af (PoE) 16-SSOP | LTC4267CGN#TRPBF.pdf |