| Manufacturer Part Number: | FSBM20SM60A |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 20A SPM32AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | FSBM20SM60A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-FSBM20SM60A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Power Driver Modules | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | SPM® | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | IGBT | |
| Configuration | 3 Phase | |
| Current | 20A | |
| Voltage | 600V | |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms | |
| Package / Case | SPM32AA | |
| Standard Package | 48 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | FSBM20SM60A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
FSBM20SM60A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of FSBM20SM60A is new and unused, you can buy FSBM20SM60A Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for FSBM20SM60A.
| BZX84C9V1-E3-18 | Zener Diode 9.1V 300mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | BZX84C9V1-E3-18.pdf | |
| 1N5224C-TAP | Zener Diode 2.8V 500mW ±2% Through Hole DO-35 | 1N5224C-TAP.pdf | |
| 2N5366_D27Z | TRANS PNP 40V 0.5A TO-92 | 2N5366_D27Z.pdf | |
| MJE180PWD | TRANS NPN 40V 3A | MJE180PWD.pdf | |
| IRFR420PBF | MOSFET N-CH 500V 2.4A DPAK | IRFR420PBF.pdf | |
| MCH6436-TL-W | MOSFET N-CH 30V 6A MCPH6 | MCH6436-TL-W.pdf | |
| ICS950405AFLFT | IC SYSTEM CLK CHIP AMD-K8 48SSOP | ICS950405AFLFT.pdf | |
| AD5680BCPZ-1500RL7 | 18 Bit Digital to Analog Converter 1 8-LFCSP-WD (3x3) | AD5680BCPZ-1500RL7.pdf | |
| EP3SL50F484C3N | IC FPGA 296 I/O 484FBGA | EP3SL50F484C3N.pdf | |
| DS15BR400TSQ/NOPB | Buffer, ReDriver 4 Channel 2Gbps 32-WQFN (5x5) | DS15BR400TSQ/NOPB.pdf | |
| SC16C852LIET,151 | IC UART DL 1.8V W/FIFO 36-TFBGA | SC16C852LIET,151.pdf | |
| SN74LVC1G34DBVTE4 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output SOT-23-5 | SN74LVC1G34DBVTE4.pdf | |
| INA198AIDBVR | Current Monitor Regulator High-Side SOT-23-5 | INA198AIDBVR.pdf | |
| XC6124C336MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6124C336MR-G.pdf | |
| MIC5306-2.5YD5 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 150mA TSOT-23-5 | MIC5306-2.5YD5.pdf |