| Manufacturer Part Number: | GBPC1504W |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 9079 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RECT BRIDGE GPP 15A 400V GBPC-W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | GBPC1504W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-GBPC1504W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Through Hole Bridge Rectifiers | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Single Phase | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 400V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 15A | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 4-Square, GBPC-W | |
| Supplier Device Package | GBPC-W | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | GBPC1504W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
GBPC1504W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of GBPC1504W is new and unused, you can buy GBPC1504W Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for GBPC1504W.
| MBR2060CT-E3/45 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 60V 10A Through Hole TO-220-3 | MBR2060CT-E3/45.pdf | |
| Q8006N5TP | TRIAC 800V 6A TO263 | Q8006N5TP.pdf | |
| PSMN7R0-40LS,115 | MOSFET N-CH 40V QFN3333 | PSMN7R0-40LS,115.pdf | |
| PMN35EN,115 | MOSFET N-CH 30V 5.1A 6TSOP | PMN35EN,115.pdf | |
| 8N3DV85KC-0069CDI8 | VCXO IC 250MHz, 250MHz 6-CLCC | 8N3DV85KC-0069CDI8.pdf | |
| 8N3Q001FG-0163CDI | Clock Oscillator IC 81MHz, 135MHz, 270MHz, 108MHz 10-CLCC | 8N3Q001FG-0163CDI.pdf | |
| LC4256B-75TN100C | IC CPLD 256MC 7.5NS 100TQFP | LC4256B-75TN100C.pdf | |
| EP2C15AF256I8N | IC FPGA 152 I/O 256FBGA | EP2C15AF256I8N.pdf | |
| XC2S30-6TQ144C | IC FPGA 92 I/O 144TQFP | XC2S30-6TQ144C.pdf | |
| XC2VP100-5FF1696C | IC FPGA 1164 I/O 1696FCBGA | XC2VP100-5FF1696C.pdf | |
| PIC24FJ32GA002T-I/SO | PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 32KB (11K x 24) FLASH 28-SOIC | PIC24FJ32GA002T-I/SO.pdf | |
| MB90020PMT-GS-219 | IC MCU 16B FFMC-16F-0.35 120LQFP | MB90020PMT-GS-219.pdf | |
| SN65HVD1786P | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-PDIP | SN65HVD1786P.pdf | |
| MCZ33905S5EK | System Basis Chip Interface 32-SOIC Exposed Pad | MCZ33905S5EK.pdf | |
| ISD2130YYI | Voice Record/Playback IC Single Message 30 Sec SPI 20-QFN (4x4) | ISD2130YYI.pdf |