| Manufacturer Part Number: | GBPC1510W |
|---|---|
| Manufacturer: | GeneSiC Semiconductor |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE BRIDGE 1000V 15A GBPC-W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | GBPC1510W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-GBPC1510W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | GeneSiC Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Single Phase | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1000V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 15A | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 4-Square, GBPC-W | |
| Supplier Device Package | GBPC-W | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | GBPC1510W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
GBPC1510W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of GeneSiC Semiconductor all series components. The condition of GBPC1510W is new and unused, you can buy GBPC1510W GeneSiC Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for GBPC1510W.
| FMU-26R | Diode Array 1 Pair Common Anode Standard 600V 10A Through Hole TO-220-3 Full Pack | FMU-26R.pdf | |
| PMEG2005ET,215 | DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SOT23 | PMEG2005ET,215.pdf | |
| TLZ2V7B-GS08 | Zener Diode 2.7V 500mW Surface Mount SOD-80 MiniMELF | TLZ2V7B-GS08.pdf | |
| 1N4755AP/TR8 | Zener Diode 43V 1W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N4755AP/TR8.pdf | |
| STS26N3LLH6 | MOSFET N-CH 30V 26A 8-SOIC | STS26N3LLH6.pdf | |
| CDCLVP2106RHAT | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 2GHz 40-VFQFN Exposed Pad | CDCLVP2106RHAT.pdf | |
| 2304NZGI-1LF | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 140MHz 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | 2304NZGI-1LF.pdf | |
| 840001AKI-34LFT | IC FREQ SYNTHESIZER 16-VFQFPN | 840001AKI-34LFT.pdf | |
| 8N3SV76LC-0178CDI | VCXO IC 800MHz 6-CLCC | 8N3SV76LC-0178CDI.pdf | |
| LC4512C-75FTN256C | IC CPLD 512MC 7.5NS 256FTBGA | LC4512C-75FTN256C.pdf | |
| SN75ALS192NSRG4 | 4/0 Driver RS422, RS485 16-SO | SN75ALS192NSRG4.pdf | |
| 3656KG | Isolation Amplifier 1 Circuit 20-CDIP | 3656KG.pdf | |
| LMV321IDBVRQ1 | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 | LMV321IDBVRQ1.pdf | |
| SSTV16857DGV,118 | IC REG DRIVER 14BIT 48TSSOP | SSTV16857DGV,118.pdf | |
| LP55271TL/NOPB | LED Driver IC 5 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) 1.7A (Switch) 30-TuSMD | LP55271TL/NOPB.pdf |