| Manufacturer Part Number: | GBPC2504W |
|---|---|
| Manufacturer: | GeneSiC Semiconductor |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 9980 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE BRIDGE 400V 25A GBPC-T/W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | GBPC2504W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-GBPC2504W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Through Hole Bridge Rectifiers | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | GeneSiC Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Single Phase | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 400V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 25A | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 4-Square, GBPC-W | |
| Supplier Device Package | GBPC-W | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | GBPC2504W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
GBPC2504W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of GeneSiC Semiconductor all series components. The condition of GBPC2504W is new and unused, you can buy GBPC2504W GeneSiC Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for GBPC2504W.
| 680-6 | DIODE STD REC 10A SMD | 680-6.pdf | |
| MBRM3100-13 | Diode Schottky 100V 3A Surface Mount Powermite 3 | MBRM3100-13.pdf | |
| MT3S20TU(TE85L) | RF Transistor NPN 12V 80mA 7GHz 900mW Surface Mount UFM | MT3S20TU(TE85L).pdf | |
| NE555DG4 | 555 Type, Timer/Oscillator (Single) IC 100kHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | NE555DG4.pdf | |
| 8N4SV76AC-0063CDI | VCXO IC 24MHz 6-CLCC | 8N4SV76AC-0063CDI.pdf | |
| 8N4QV01FG-1141CDI | VCXO IC 156.25MHz, 133.3333MHz, 137.5MHz, 156.25MHz 10-CLCC | 8N4QV01FG-1141CDI.pdf | |
| X9401YS24I-2.7 | Digital Potentiometer 10k Ohm 4 Circuit 64 Taps SPI Interface 24-SOIC | X9401YS24I-2.7.pdf | |
| MB96F675ABPMC-GSE2 | F²MC-16FX F²MC-16FX MB96670 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 160KB (160K x 8) FLASH 64-LQFP (12x12) | MB96F675ABPMC-GSE2.pdf | |
| MB89P698BPFM-G-BI8E1 | IC MCU STD MICOM OTP 64LQFP | MB89P698BPFM-G-BI8E1.pdf | |
| 90-M1010+A01 | MAXQ1010 PSWD GEN MICRO 48 TQFN | 90-M1010+A01.pdf | |
| DP83867ERGZT | Ethernet Physical Layer Controller 10/100/1000 Base-TX PHY Serial Interface 48-VQFN (7x7) | DP83867ERGZT.pdf | |
| AU5780AD,118 | 1/1 Transceiver Full J1850 8-SO | AU5780AD,118.pdf | |
| LTC6253HTS8#TRMPBF | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail TSOT-23-8 | LTC6253HTS8#TRMPBF.pdf | |
| ADP1190ACBZ-R7 | SEMICONDUCTOR OTHER | ADP1190ACBZ-R7.pdf | |
| UC2578DPTR | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 16-SOIC | UC2578DPTR.pdf |