| Manufacturer Part Number: | GBPC2510W |
|---|---|
| Manufacturer: | GeneSiC Semiconductor |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 9254 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE BRIDGE 1000V 25A GBPC-T/W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | GBPC2510W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-GBPC2510W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Through Hole Bridge Rectifiers | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | GeneSiC Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Single Phase | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1000V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 25A | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 4-Square, GBPC-W | |
| Supplier Device Package | GBPC-W | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | GBPC2510W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
GBPC2510W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of GeneSiC Semiconductor all series components. The condition of GBPC2510W is new and unused, you can buy GBPC2510W GeneSiC Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for GBPC2510W.
| STPS40120CR | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 120V 20A Through Hole TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA | STPS40120CR.pdf | |
| AS3PK-M3/86A | DIODE AVALANCHE 800V 2.1A TO277A | AS3PK-M3/86A.pdf | |
| JANTXV1N4466US | Zener Diode 11V 1.5W ±5% Surface Mount D-5A | JANTXV1N4466US.pdf | |
| PMPB47XP,115 | MOSFET P-CH 30V 4A 6DFN | PMPB47XP,115.pdf | |
| IDT2309B-1HPGG | IC CLK BUFFER HIGH DRIVE 16TSSOP | IDT2309B-1HPGG.pdf | |
| A42MX16-3TQ176 | IC FPGA 140 I/O 176TQFP | A42MX16-3TQ176.pdf | |
| ATMEGA169PA-ANR | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 16KB (8K x 16) FLASH 64-TQFP (14x14) | ATMEGA169PA-ANR.pdf | |
| MAX3241CAI+ | 3/5 Transceiver Full RS232 28-SSOP | MAX3241CAI+.pdf | |
| ISL32457EIUZ-T7A | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-MSOP | ISL32457EIUZ-T7A.pdf | |
| SN65MLVD047ADR | 4/0 Driver LVDS, Multipoint 16-SOIC | SN65MLVD047ADR.pdf | |
| PCA9540BD,112 | 2-Channel I²C Multiplexer Interface 8-SO | PCA9540BD,112.pdf | |
| MAX954EPA+ | Amplifier, Comparator IC Smart Card 8-PDIP | MAX954EPA+.pdf | |
| SN74LVTH2245DWE4 | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | SN74LVTH2245DWE4.pdf | |
| SN74ALS541-1NSRE4 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SO | SN74ALS541-1NSRE4.pdf | |
| SN74ACT32NE4 | OR Gate IC 4 Channel 14-PDIP | SN74ACT32NE4.pdf |