| Manufacturer Part Number: | ISL78302ARBNZ-T7A |
|---|---|
| Manufacturer: | Intersil |
| Product Category: | PMIC - Voltage Regulators - Linear |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 1.5V, 3.3V 300mA 10-DFN (3x3) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ISL78302ARBNZ-T7A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ISL78302ARBNZ-T7A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Voltage Regulators - Linear | |
| Manufacturer | Intersil | |
| Series | Automotive, AEC-Q100 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Regulator Topology | Positive Fixed | |
| Voltage - Output | 1.5V, 3.3V | |
| Current - Output | 300mA | |
| Voltage - Dropout (Typical) | -, 0.3V @ 300mA | |
| Number of Regulators | 2 | |
| Voltage - Input | 2.3 V ~ 6.5 V | |
| Current - Limit (Min) | 320mA | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad | |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) | |
| Standard Package | 250 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ISL78302ARBNZ-T7A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ISL78302ARBNZ-T7A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Intersil all series components. The condition of ISL78302ARBNZ-T7A is new and unused, you can buy ISL78302ARBNZ-T7A Intersil with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ISL78302ARBNZ-T7A.
| IDV20E65D1XKSA1 | DIODE GEN PURP 650V 28A TO220-2 | IDV20E65D1XKSA1.pdf | |
| CEFM102-G | DIODE GEN PURP 100V 1A MINISMA | CEFM102-G.pdf | |
| VS-MBRB745TRL-M3 | Diode Schottky 45V 7.5A Surface Mount TO-263 (D2Pak) | VS-MBRB745TRL-M3.pdf | |
| STTH3006D | Diode Standard 600V 30A Through Hole TO-220AC | STTH3006D.pdf | |
| 1N4732APE3/TR12 | Zener Diode 4.7V 1W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N4732APE3/TR12.pdf | |
| BC847BPDW1T1G | TRANS NPN/PNP 45V 0.1A SOT363 | BC847BPDW1T1G.pdf | |
| DDC144TH-7-F | TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W SOT563 | DDC144TH-7-F.pdf | |
| APT30GN60BDQ2G | IGBT Trench Field Stop 600V 63A 203W Through Hole TO-247 [B] | APT30GN60BDQ2G.pdf | |
| IRGS4B60KD1PBF | IGBT NPT 600V 11A 63W Surface Mount D2PAK | IRGS4B60KD1PBF.pdf | |
| 5AGXMB3G4F40C4N | IC FPGA 704 I/O 1517FBGA | 5AGXMB3G4F40C4N.pdf | |
| STM32F071RBT7TR | ARM® Cortex®-M0 STM32 F0 Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | STM32F071RBT7TR.pdf | |
| R5F107DEGSP#V0 | RL78 RL78/I1A Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 64KB (64K x 8) FLASH 38-SSOP | R5F107DEGSP#V0.pdf | |
| ST7FL34F2MAE | ST7 ST7 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 8KB (8K x 8) FLASH | ST7FL34F2MAE.pdf | |
| MPC8544VTAQGA | PowerPC e500 Microprocessor IC MPC85xx 1 Core, 32-Bit 1.0GHz 783-FCPBGA (29x29) | MPC8544VTAQGA.pdf | |
| INA2128UA | Instrumentation Amplifier 2 Circuit 16-SOIC | INA2128UA.pdf |