| Manufacturer Part Number: | IXCP02M35A |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | PMIC - Current Regulation/Management |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Current Regulator Regulator 2mA TO-220AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | IXCP02M35A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-IXCP02M35A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | AC/DC Regulator Family 28/Jul/2004 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Current Regulation/Management | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | IXC | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Function | Current Regulator | |
| Sensing Method | - | |
| Accuracy | - | |
| Voltage - Input | - | |
| Current - Output | 2mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | IXCP02M35A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
IXCP02M35A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of IXCP02M35A is new and unused, you can buy IXCP02M35A IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for IXCP02M35A.
| 1N5344AE3/TR13 | Zener Diode 8.2V 5W ±10% Through Hole T-18 | 1N5344AE3/TR13.pdf | |
| VS-ST1000C12K1 | SCR 1200V 2913A Standard Recovery Chassis Mount A-24 (K-Puk) | VS-ST1000C12K1.pdf | |
| AO8818 | MOSFET 2N-CH 30V 7A 8TSSOP | AO8818.pdf | |
| SI4123-D-GM | IC SYNTHESIZER RF1/IF 28QFN | SI4123-D-GM.pdf | |
| 8N3SV76EC-0148CDI | VCXO IC 231.25MHz 6-CLCC | 8N3SV76EC-0148CDI.pdf | |
| LTC1288IS8#PBF | 12 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 SAR 8-SOIC | LTC1288IS8#PBF.pdf | |
| AGL1000V2-FG484 | IC FPGA 300 I/O 484FBGA | AGL1000V2-FG484.pdf | |
| LFXP6C-3T144C | IC FPGA 100 I/O 144TQFP | LFXP6C-3T144C.pdf | |
| TMS320F28069PZPQ | C28x C2000™ C28x Piccolo™ Microcontroller IC 32-Bit 90MHz 256KB (128K x 16) FLASH 100-HTQFP (14x14) | TMS320F28069PZPQ.pdf | |
| STM32F439VGT6 | ARM® Cortex®-M4 STM32 F4 Microcontroller IC 32-Bit 180MHz 1MB (1M x 8) FLASH | STM32F439VGT6.pdf | |
| DG200BDJ | 2 Circuit IC Switch 1:1 85 Ohm 14-DIP | DG200BDJ.pdf | |
| SN75108ADG4 | 0/2 Receiver 14-SOIC | SN75108ADG4.pdf | |
| ICL3224EIAZ | 2/2 Transceiver Full RS232 20-SSOP | ICL3224EIAZ.pdf | |
| SN74LVC07ANSR | Buffer, Non-Inverting 6 Element 1 Bit per Element Open Drain Output 14-SO | SN74LVC07ANSR.pdf | |
| CY74FCT16373CTPVCT | D-Type Transparent Latch 2 Channel 8:8 IC Tri-State 48-SSOP | CY74FCT16373CTPVCT.pdf |