| Manufacturer Part Number: | IXCP02M45A |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | PMIC - Current Regulation/Management |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Current Regulator Regulator 2mA TO-220AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | IXCP02M45A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-IXCP02M45A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | AC/DC Regulator Family 28/Jul/2004 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Current Regulation/Management | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | IXC | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Function | Current Regulator | |
| Sensing Method | - | |
| Accuracy | - | |
| Voltage - Input | - | |
| Current - Output | 2mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | IXCP02M45A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
IXCP02M45A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of IXCP02M45A is new and unused, you can buy IXCP02M45A IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for IXCP02M45A.
| GBJ2501-G | RECTIFIER BRIDGE 25A 100V GBJ | GBJ2501-G.pdf | |
| RS1A-E3/5AT | DIODE GEN PURP 50V 1A DO214AC | RS1A-E3/5AT.pdf | |
| GPP60D-E3/54 | Diode Standard 200V 6A Through Hole P600 | GPP60D-E3/54.pdf | |
| PZT2222A | TRANS NPN 40V 1A SOT-223 | PZT2222A.pdf | |
| IRLS3034PBF | MOSFET N-CH 40V 195A D2-PAK | IRLS3034PBF.pdf | |
| RJK5030DPD-00#J2 | MOSFET N-CH 500V 5A MP3A | RJK5030DPD-00#J2.pdf | |
| LTC2600CGN#TRPBF | 16 Bit Digital to Analog Converter 8 16-SSOP | LTC2600CGN#TRPBF.pdf | |
| MC9S08SH16CWLR | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 16KB (16K x 8) FLASH 28-SOIC W | MC9S08SH16CWLR.pdf | |
| MC74HC00ANG | NAND Gate IC 4 Channel 14-PDIP | MC74HC00ANG.pdf | |
| CMJ1500 TR | Current Limiting Regulator High/Low-Side 1.5mA SOD-123FL | CMJ1500 TR.pdf | |
| LTC4219CDHC-5#TRPBF | Hot Swap Controller, Monitor 1 Channel General Purpose 16-DFN (5x3) | LTC4219CDHC-5#TRPBF.pdf | |
| MAX6865UK26D2S+T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | MAX6865UK26D2S+T.pdf | |
| TPS799125YZUR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.25V 200mA 5-DSBGA (1x1.37) | TPS799125YZUR.pdf |