| Manufacturer Part Number: | IXCP10M45A |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | PMIC - Current Regulation/Management |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Current Regulator Regulator 60mA TO-220AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | IXCP10M45A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-IXCP10M45A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | AC/DC Regulator Family 28/Jul/2004 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Current Regulation/Management | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | IXC | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Function | Current Regulator | |
| Sensing Method | - | |
| Accuracy | - | |
| Voltage - Input | - | |
| Current - Output | 60mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | IXCP10M45A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
IXCP10M45A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of IXCP10M45A is new and unused, you can buy IXCP10M45A IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for IXCP10M45A.
| MA3X786E0L | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 30V 100mA Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | MA3X786E0L.pdf | |
| S2K-E3/52T | DIODE GEN PURP 800V 1.5A DO214AA | S2K-E3/52T.pdf | |
| BZX384-B75/ZLX | Zener Diode 75V 300mW ±2% Surface Mount SC-76-2 | BZX384-B75/ZLX.pdf | |
| MC100EP40DTG | IC DETECT PHASE FREQ ECL 20TSSOP | MC100EP40DTG.pdf | |
| MC100EL38DWG | IC CLOCK GEN ECL 2 4/6 20SOIC | MC100EL38DWG.pdf | |
| XA9572XL-15VQG44I | IC CPLD 72MC 15.5NS 44VQFP | XA9572XL-15VQG44I.pdf | |
| DSPIC33FJ128MC804-I/ML | dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 128KB (128K x 8) FLASH 44-QFN (8x8) | DSPIC33FJ128MC804-I/ML.pdf | |
| HD6417011VX20V | SH-2 SuperH® SH7010 Microcontroller IC 32-Bit 20MHz ROMless 100-TQFP (14x14) | HD6417011VX20V.pdf | |
| DS10BR150TSDX/NOPB | Buffer, ReDriver 1 Channel 1Gbps 8-WSON (3x3) | DS10BR150TSDX/NOPB.pdf | |
| AD641ANZ | Logarithmic Amplifier 1 Circuit 20-PDIP | AD641ANZ.pdf | |
| GN25L53-GRP6 | IC AMP TIA 2.5GB OC-48 DIE RING | GN25L53-GRP6.pdf | |
| CY7C1523AV18-250BZC | IC SRAM 72MBIT 250MHZ 165FBGA | CY7C1523AV18-250BZC.pdf | |
| AH292-YG-13 | Motor Driver Power MOSFET On/Off SOT-89-5 | AH292-YG-13.pdf | |
| XC6124C222MG-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6124C222MG-G.pdf | |
| S-8533A27AFT-TB-U | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 8-TSSOP | S-8533A27AFT-TB-U.pdf |