| Manufacturer Part Number: | IXCP20M35A |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | PMIC - Current Regulation/Management |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Current Regulator Regulator 20mA TO-220AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | IXCP20M35A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-IXCP20M35A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | AC/DC Regulator Family 28/Jul/2004 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Current Regulation/Management | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | IXC | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Function | Current Regulator | |
| Sensing Method | - | |
| Accuracy | - | |
| Voltage - Input | - | |
| Current - Output | 20mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | IXCP20M35A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
IXCP20M35A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of IXCP20M35A is new and unused, you can buy IXCP20M35A IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for IXCP20M35A.
| KBPM202G | DIODE BRIDGE 200V 2A KBPM | KBPM202G.pdf | |
| SK13-TP (SMB5818) | DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO214AA | SK13-TP (SMB5818).pdf | |
| STW20NM50 | MOSFET N-CH 550V 20A TO-247 | STW20NM50.pdf | |
| IPB80N06S2H5ATMA1 | MOSFET N-CH 55V 80A TO263-3 | IPB80N06S2H5ATMA1.pdf | |
| MAX1416EPE+ | 16 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 Sigma-Delta 16-PDIP | MAX1416EPE+.pdf | |
| AD420AN-32 | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 24-PDIP | AD420AN-32.pdf | |
| XC5VLX220T-1FF1738C | IC FPGA 680 I/O 1738FCBGA | XC5VLX220T-1FF1738C.pdf | |
| STM32L100R8T6 | ARM® Cortex®-M3 STM32 L1 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 64KB (64K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | STM32L100R8T6.pdf | |
| MC9S08AW32MFUE | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-QFP (14x14) | MC9S08AW32MFUE.pdf | |
| HIN241CA | 4/5 Transceiver Full RS232 28-SSOP | HIN241CA.pdf | |
| DS21S07AE+ | SCSI, LVD, SE Terminator 9 Terminations 20-TSSOP | DS21S07AE+.pdf | |
| EL5364IS-T7 | Current Feedback Amplifier 3 Circuit 16-SOIC | EL5364IS-T7.pdf | |
| SN74LVC1G14DRLR | Inverter IC 1 Channel Schmitt Trigger SOT-5 | SN74LVC1G14DRLR.pdf | |
| SST39VF200A-70-4I-MAQE-T | IC FLASH 2MBIT 70NS 48WFBGA | SST39VF200A-70-4I-MAQE-T.pdf | |
| BQ24026DRCR | IC CHARGER LI-ION LI-POL 10-SON | BQ24026DRCR.pdf |