| Manufacturer Part Number: | IXCP50M45A |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | PMIC - Current Regulation/Management |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Current Regulator Regulator 50mA TO-220AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | IXCP50M45A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-IXCP50M45A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | AC/DC Regulator Family 28/Jul/2004 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Current Regulation/Management | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | IXC | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Function | Current Regulator | |
| Sensing Method | - | |
| Accuracy | - | |
| Voltage - Input | - | |
| Current - Output | 50mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | IXCP50M45A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
IXCP50M45A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of IXCP50M45A is new and unused, you can buy IXCP50M45A IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for IXCP50M45A.
| BZX384B11-E3-08 | Zener Diode 11V 200mW ±2% Surface Mount SOD-323 | BZX384B11-E3-08.pdf | |
| CZRA4748-G | Zener Diode 22V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) | CZRA4748-G.pdf | |
| 1N5347BE3/TR8 | Zener Diode 10V 5W ±5% Through Hole T-18 | 1N5347BE3/TR8.pdf | |
| JANTXV1N3030DUR-1 | Zener Diode 27V 1W ±1% Surface Mount DO-213AB (MELF, LL41) | JANTXV1N3030DUR-1.pdf | |
| DCX122LH-7 | TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT563 | DCX122LH-7.pdf | |
| 1075MP | RF Transistor NPN 65V 6.5A 1.025GHz ~ 1.15GHz 250W Chassis Mount 55FW-1 | 1075MP.pdf | |
| IXTH16P60P | MOSFET P-CH 600V 16A TO-247 | IXTH16P60P.pdf | |
| ADS1256IDBT | 24 Bit Analog to Digital Converter 4, 8 Input 1 Sigma-Delta 28-SSOP | ADS1256IDBT.pdf | |
| MAX537BCWE+T | 12 Bit Digital to Analog Converter 4 16-SOIC | MAX537BCWE+T.pdf | |
| PIC32MX675F512L-80I/PF | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-TQFP (14x14) | PIC32MX675F512L-80I/PF.pdf | |
| MKL05Z16VFK4 | ARM® Cortex®-M0+ Kinetis KL0 Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 16KB (16K x 8) FLASH 24-QFN (4x4) | MKL05Z16VFK4.pdf | |
| ICL3232EFV-16Z-T | 2/2 Transceiver Full RS232 16-TSSOP | ICL3232EFV-16Z-T.pdf | |
| ADA4960-1ACPZ-R7 | ADC Driver IC Data Acquisition 16-LFCSP-WQ (3x3) | ADA4960-1ACPZ-R7.pdf | |
| SN74ACT7813-40DLR | IC CLOCKED FIFO 64X18 56-SSOP | SN74ACT7813-40DLR.pdf | |
| 74LVT162373DL,118 | D-Type Transparent Latch 2 Channel 8:8 IC Tri-State 48-SSOP | 74LVT162373DL,118.pdf |