| Manufacturer Part Number: | IXCY02M35A |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | PMIC - Current Regulation/Management |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Current Regulator Regulator 2mA TO-252AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | IXCY02M35A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-IXCY02M35A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | AC/DC Regulator Family 28/Jul/2004 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Current Regulation/Management | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | IXC | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Function | Current Regulator | |
| Sensing Method | - | |
| Accuracy | - | |
| Voltage - Input | - | |
| Current - Output | 2mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 | |
| Supplier Device Package | TO-252AA | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | IXCY02M35A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
IXCY02M35A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of IXCY02M35A is new and unused, you can buy IXCY02M35A IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for IXCY02M35A.
| FDZT40R5.1 | Zener Diode 5.1V 100mW Surface Mount SMD0402 | FDZT40R5.1.pdf | |
| SMBJ5937AE3/TR13 | Zener Diode 33V 2W ±10% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ5937AE3/TR13.pdf | |
| JANTXV1N975C-1 | Zener Diode 39V 500mW ±2% Through Hole DO-35 (DO-204AH) | JANTXV1N975C-1.pdf | |
| AD7690BCPZRL7 | 18 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 10-LFCSP-WD (3x3) | AD7690BCPZRL7.pdf | |
| W79E2051RASG | 8051 W79 Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 2KB (2K x 8) FLASH | W79E2051RASG.pdf | |
| PIC16F1516-E/SS | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 14KB (8K x 14) FLASH 28-SSOP | PIC16F1516-E/SS.pdf | |
| MB90548GSPF-G-160-BND | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90545G Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-QFP (14x20) | MB90548GSPF-G-160-BND.pdf | |
| M30853FWFP#U5 | M32C/80 M16C™ M32C/80/85 Microcontroller IC 16/32-Bit 32MHz 320KB (320K x 8) FLASH 100-QFP (14x20) | M30853FWFP#U5.pdf | |
| 74HC4851PW,112 | 1 Circuit IC Switch 8:1 195 Ohm 16-TSSOP | 74HC4851PW,112.pdf | |
| LT1637HS8#PBF | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SO | LT1637HS8#PBF.pdf | |
| OPA690IDRG4 | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | OPA690IDRG4.pdf | |
| SN74ABT162827ADLR | Buffer, Non-Inverting 2 Element 10 Bit per Element Push-Pull Output 56-SSOP | SN74ABT162827ADLR.pdf | |
| ACT8300 | IC PMU SPECIALIZED TQFN55-40 | ACT8300.pdf | |
| MAX16086XS27E+T | LP SUP CIRCUITS MANUAL RESET | MAX16086XS27E+T.pdf | |
| LTC2983ILX#PBF | Temp Monitoring System (Sensor) -265°C ~ 1800°C External Sensor SPI Output 48-LQFP (7x7) | LTC2983ILX#PBF.pdf |