| Manufacturer Part Number: | IXCY02M45A |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | PMIC - Current Regulation/Management |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Current Regulator Regulator 2mA TO-252AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | IXCY02M45A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-IXCY02M45A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | AC/DC Regulator Family 28/Jul/2004 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Current Regulation/Management | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | IXC | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Function | Current Regulator | |
| Sensing Method | - | |
| Accuracy | - | |
| Voltage - Input | - | |
| Current - Output | 2mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 | |
| Supplier Device Package | TO-252AA | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | IXCY02M45A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
IXCY02M45A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of IXCY02M45A is new and unused, you can buy IXCY02M45A IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for IXCY02M45A.
| SMBJ5936A/TR13 | Zener Diode 30V 2W ±10% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ5936A/TR13.pdf | |
| VN0300L | MOSFET N-CH 60V 200MA TO-92 | VN0300L.pdf | |
| IPU10N03LA G | MOSFET N-CH 25V 30A IPAK | IPU10N03LA G.pdf | |
| IDT49FCT805APY8 | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) | IDT49FCT805APY8.pdf | |
| 8N3Q001LG-1147CDI | Clock Oscillator IC 100MHz, 400MHz, 1GHz, 1GHz 10-CLCC | 8N3Q001LG-1147CDI.pdf | |
| AD9269BCPZ-65 | 16 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 Pipelined 64-LFCSP-VQ (9x9) | AD9269BCPZ-65.pdf | |
| EP4CGX22BF14C6N | IC FPGA 72 I/O 169FBGA | EP4CGX22BF14C6N.pdf | |
| P89LPC9361FDH,518 | 8051 LPC900 Microcontroller IC 8-Bit 18MHz 16KB (16K x 8) FLASH 28-TSSOP | P89LPC9361FDH,518.pdf | |
| NLAS5223LMNR2G | 2 Circuit IC Switch 2:1 300 mOhm 10-WQFN (1.4x1.8) | NLAS5223LMNR2G.pdf | |
| SP3222EEA-L/TR | 2/2 Transceiver Full RS232 20-SSOP | SP3222EEA-L/TR.pdf | |
| LTC2852MPDD#TRPBF | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 10-DFN (3x3) | LTC2852MPDD#TRPBF.pdf | |
| MAX3483EESA | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-SOIC | MAX3483EESA.pdf | |
| PAM8906RGR | IC AMP AUDIO HIGH VOLT 24TSSOP | PAM8906RGR.pdf | |
| LTC6404HUD-1#TRPBF | ADC Driver IC Data Acquisition 16-QFN-EP (3x3) | LTC6404HUD-1#TRPBF.pdf | |
| CD74HCT14M96E4 | Inverter IC 6 Channel Schmitt Trigger 14-SOIC | CD74HCT14M96E4.pdf |