| Manufacturer Part Number: | IXCY10M35A |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | PMIC - Current Regulation/Management |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Current Regulator Regulator 10mA TO-252AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | IXCY10M35A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-IXCY10M35A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | AC/DC Regulator Family 28/Jul/2004 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Current Regulation/Management | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | IXC | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Function | Current Regulator | |
| Sensing Method | - | |
| Accuracy | - | |
| Voltage - Input | - | |
| Current - Output | 10mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 | |
| Supplier Device Package | TO-252AA | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | IXCY10M35A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
IXCY10M35A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of IXCY10M35A is new and unused, you can buy IXCY10M35A IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for IXCY10M35A.
| MBR40045CTRL | Diode Array 1 Pair Common Anode Schottky 45V 200A Chassis Mount Twin Tower | MBR40045CTRL.pdf | |
| BYG10JHE3/TR | DIODE AVALANCHE 600V 1.5A | BYG10JHE3/TR.pdf | |
| MBRH30040L | Diode Schottky 40V 300A Chassis Mount D-67 | MBRH30040L.pdf | |
| 1N5942PE3/TR12 | Zener Diode 51V 1.5W ±20% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5942PE3/TR12.pdf | |
| PBHV8115X,115 | TRANS NPN 150V 1A SOT89 | PBHV8115X,115.pdf | |
| STP11NM50N | MOSFET N-CH 500V 9A TO-220 | STP11NM50N.pdf | |
| SI4484EY-T1-E3 | MOSFET N-CH 100V 4.8A 8-SOIC | SI4484EY-T1-E3.pdf | |
| APTGT200DU120G | IGBT Module Trench Field Stop Dual, Common Source 1200V 280A 890W Chassis Mount SP6 | APTGT200DU120G.pdf | |
| 8N4Q001EG-1076CDI | Clock Oscillator IC 200MHz 10-CLCC | 8N4Q001EG-1076CDI.pdf | |
| XCR3256XL-7PQG208C | IC CPLD 256MC 7NS 208QFP | XCR3256XL-7PQG208C.pdf | |
| DSPIC30F6015-30I/PT | dsPIC dsPIC™ 30F Microcontroller IC 16-Bit 30 MIPs 144KB (48K x 24) FLASH 64-TQFP (10x10) | DSPIC30F6015-30I/PT.pdf | |
| CY8C4125PVI-482 | ARM® Cortex®-M0 PSOC® 4 CY8C41xx Microcontroller IC 32-Bit 24MHz 32KB (32K x 8) FLASH 28-SSOP | CY8C4125PVI-482.pdf | |
| W79E2051RASG | 8051 W79 Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 2KB (2K x 8) FLASH | W79E2051RASG.pdf | |
| MB90922NCSPMC-GS-117E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90920 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 256KB (256K x 8) Mask ROM 120-LQFP (16x16) | MB90922NCSPMC-GS-117E1.pdf | |
| LM3S1J11-IBZ50-C1 | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 1000 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 128KB (128K x 8) FLASH 108-BGA (10x10) | LM3S1J11-IBZ50-C1.pdf |