| Manufacturer Part Number: | IXCY10M45A |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | PMIC - Current Regulation/Management |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Current Regulator Regulator 60mA TO-252AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | IXCY10M45A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-IXCY10M45A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | AC/DC Regulator Family 28/Jul/2004 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Current Regulation/Management | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | IXC | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Function | Current Regulator | |
| Sensing Method | - | |
| Accuracy | - | |
| Voltage - Input | - | |
| Current - Output | 60mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 | |
| Supplier Device Package | TO-252AA | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | IXCY10M45A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
IXCY10M45A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of IXCY10M45A is new and unused, you can buy IXCY10M45A IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for IXCY10M45A.
| BAW56-G | Diode Array 1 Pair Common Anode Standard 70V 215mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | BAW56-G.pdf | |
| IXFA7N100P | MOSFET N-CH 1000V 7A D2PAK | IXFA7N100P.pdf | |
| SPI12N50C3XKSA1 | MOSFET N-CH 560V 11.6A TO-262 | SPI12N50C3XKSA1.pdf | |
| 8N3QV01EG-0025CDI | VCXO IC 25MHz, 25MHz, 19.44MHz, 19.44MHz 10-CLCC | 8N3QV01EG-0025CDI.pdf | |
| LTC2630HSC6-LM10#TRMPBF | 10 Bit Digital to Analog Converter 1 SC-70-6 | LTC2630HSC6-LM10#TRMPBF.pdf | |
| DSPIC33EP128GM306-I/PT | dsPIC dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 70 MIPs 128KB (43K x 24) FLASH 64-TQFP (10x10) | DSPIC33EP128GM306-I/PT.pdf | |
| MSP430G2313IRHB32T | MSP430 MSP430G2xx Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 4KB (4K x 8) FLASH 32-VQFN (5x5) | MSP430G2313IRHB32T.pdf | |
| ST7FMC2M9T6 | ST7 ST7 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 60KB (60K x 8) FLASH | ST7FMC2M9T6.pdf | |
| MB90438LSPFV-G-510E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90435 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90438LSPFV-G-510E1.pdf | |
| MPC8543PXANGB | PowerPC e500 Microprocessor IC MPC85xx 1 Core, 32-Bit 800MHz 783-FCPBGA (29x29) | MPC8543PXANGB.pdf | |
| LTC486ISW#TRPBF | 4/0 Driver RS422, RS485 16-SOIC | LTC486ISW#TRPBF.pdf | |
| MCP6N11T-010E/MNY | Instrumentation Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-TDFN (2x3) | MCP6N11T-010E/MNY.pdf | |
| 74LVCH162244APAG8 | Buffer, Non-Inverting 4 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 48-TSSOP | 74LVCH162244APAG8.pdf | |
| PI5C33X257BEX | Multiplexer/Demultiplexer 1 x 8:4 48-BQSOP | PI5C33X257BEX.pdf | |
| LV5217GP-TE-L-E | LED Driver IC 3 Output Linear 28mA 16-VCT (2.6x2.6) | LV5217GP-TE-L-E.pdf |