| Manufacturer Part Number: | IXCY20M35A |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | PMIC - Current Regulation/Management |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Current Regulator Regulator 20mA TO-252AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | IXCY20M35A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-IXCY20M35A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | AC/DC Regulator Family 28/Jul/2004 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Current Regulation/Management | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | IXC | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Function | Current Regulator | |
| Sensing Method | - | |
| Accuracy | - | |
| Voltage - Input | - | |
| Current - Output | 20mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 | |
| Supplier Device Package | TO-252AA | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | IXCY20M35A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
IXCY20M35A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of IXCY20M35A is new and unused, you can buy IXCY20M35A IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for IXCY20M35A.
| RL251-TP | DIODE GEN PURP 2.5A 50V R3 | RL251-TP.pdf | |
| BZX585-C5V1,115 | Zener Diode 5.1V 300mW ±5% Surface Mount SOD-523 | BZX585-C5V1,115.pdf | |
| MMBT5087 | TRANS PNP 50V 0.1A SOT-23 | MMBT5087.pdf | |
| SI52111-A3-GT | OSCILLATORS | SI52111-A3-GT.pdf | |
| ADS823E/1KG4 | 10 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 28-SSOP | ADS823E/1KG4.pdf | |
| MB9BF167NPMC-G-JNE2 | ARM® Cortex®-M4F FM4 MB9B160R Microcontroller IC 32-Bit 160MHz 800KB (800K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | MB9BF167NPMC-G-JNE2.pdf | |
| LT6301IFE#TRPBF | 2/0 Driver xDSL 28-TSSOP-EP | LT6301IFE#TRPBF.pdf | |
| MAX208CAG | 4/4 Transceiver Full RS232 24-SSOP | MAX208CAG.pdf | |
| MAX7415CPA+ | IC FILTER LOWPASS 5TH 8DIP | MAX7415CPA+.pdf | |
| AT25128N-10SI-1.8 | IC EEPROM 128KBIT 2.1MHZ 8SOIC | AT25128N-10SI-1.8.pdf | |
| UCC27611DRVT | IC GATE DRVR 6SON | UCC27611DRVT.pdf |