| Manufacturer Part Number: | IXCY40M35A |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | PMIC - Current Regulation/Management |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Current Regulator Regulator 40mA TO-252AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | IXCY40M35A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-IXCY40M35A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | AC/DC Regulator Family 28/Jul/2004 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Current Regulation/Management | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | IXC | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Function | Current Regulator | |
| Sensing Method | - | |
| Accuracy | - | |
| Voltage - Input | - | |
| Current - Output | 40mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 | |
| Supplier Device Package | TO-252AA | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | IXCY40M35A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
IXCY40M35A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of IXCY40M35A is new and unused, you can buy IXCY40M35A IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for IXCY40M35A.
| MMBZ5251C-G3-18 | Zener Diode 22V 225mW ±2% Surface Mount SOT-23-3 | MMBZ5251C-G3-18.pdf | |
| 8N4Q001KG-0091CDI8 | Clock Oscillator IC 70.656MHz, 35.328MHz, 70.656MHz, 35.328MHz 10-CLCC | 8N4Q001KG-0091CDI8.pdf | |
| AD5313BRUZ-REEL | 10 Bit Digital to Analog Converter 2 16-TSSOP | AD5313BRUZ-REEL.pdf | |
| LFEC3E-3T100C | IC FPGA 67 I/O 100TQFP | LFEC3E-3T100C.pdf | |
| PIC16LC773T-I/SO | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 7KB (4K x 14) OTP 28-SOIC | PIC16LC773T-I/SO.pdf | |
| 72V3650L7-5BBI | IC FIFO SS 2048X36 7-5NS 144BGA | 72V3650L7-5BBI.pdf | |
| TC7S02F,LF | NOR Gate IC 1 Channel SMV | TC7S02F,LF.pdf | |
| SN74ALS373ADWR | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SOIC | SN74ALS373ADWR.pdf | |
| 74AUP1G157GS,132 | Multiplexer 1 x 2:1 6-XSON, SOT1202 (1x1) | 74AUP1G157GS,132.pdf | |
| CS5332GDWR28 | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 28-SOIC | CS5332GDWR28.pdf |