| Manufacturer Part Number: | IXCY50M45A |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | PMIC - Current Regulation/Management |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Current Regulator Regulator 50mA TO-252AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | IXCY50M45A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-IXCY50M45A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | AC/DC Regulator Family 28/Jul/2004 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Current Regulation/Management | |
| Manufacturer | IXYS | |
| Series | IXC | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Function | Current Regulator | |
| Sensing Method | - | |
| Accuracy | - | |
| Voltage - Input | - | |
| Current - Output | 50mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 | |
| Supplier Device Package | TO-252AA | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | IXCY50M45A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
IXCY50M45A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of IXYS all series components. The condition of IXCY50M45A is new and unused, you can buy IXCY50M45A IXYS with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for IXCY50M45A.
| JANTXV1N5809URS | Diode Standard 100V 3A Surface Mount B, SQ-MELF | JANTXV1N5809URS.pdf | |
| BF556B,215 | RF Mosfet N-Channel JFET SOT-23 (TO-236AB) | BF556B,215.pdf | |
| IRFU320 | MOSFET N-CH 400V 3.1A I-PAK | IRFU320.pdf | |
| NTD80N02T4 | MOSFET N-CH 24V 80A DPAK | NTD80N02T4.pdf | |
| MAX1246ACEE | 12 Bit Analog to Digital Converter 2, 4 Input 1 SAR 16-QSOP | MAX1246ACEE.pdf | |
| XC6VSX475T-1FFG1156I | IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA | XC6VSX475T-1FFG1156I.pdf | |
| R5F111NGALA#U0 | RL78 RL78/L1C Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 128KB (128K x 8) FLASH 85-VLGA (7x7) | R5F111NGALA#U0.pdf | |
| STM32F405RGT6W | ARM® Cortex®-M4 STM32 F4 Microcontroller IC 32-Bit 168MHz 1MB (1M x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | STM32F405RGT6W.pdf | |
| R5F21354MDFP#V0 | R8C R8C/3x/35M Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 16KB (16K x 8) FLASH 52-LQFP (10x10) | R5F21354MDFP#V0.pdf | |
| MT46H32M32LFJG-5 IT:A | IC LPDDR SDRAM 1GBIT 168BGA | MT46H32M32LFJG-5 IT:A.pdf | |
| LV8734VL-MPB-H | Bipolar Motor Driver BiCDMOS Parallel 44-SSOPK | LV8734VL-MPB-H.pdf | |
| ATA6025-TAQY | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 8-SO | ATA6025-TAQY.pdf | |
| TPS77833PWPR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 750mA 20-HTSSOP | TPS77833PWPR.pdf |