| Manufacturer Part Number: | JANTX2N3250A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 60V 0.2A TO-39 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | JANTX2N3250A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-JANTX2N3250A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Microsemi IRE Division | |
| Series | Military, MIL-PRF-19500/323 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 200mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 5mA, 50mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 10mA, 1V | |
| Power - Max | 360mW | |
| Frequency - Transition | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-205AD, TO-39-3 Metal Can | |
| Supplier Device Package | TO-39 (TO-205AD) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | JANTX2N3250A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
JANTX2N3250A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of JANTX2N3250A is new and unused, you can buy JANTX2N3250A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for JANTX2N3250A.
| CDBZ5T30100-HF | DIODE SCHOTTKY 100V 30A SMC | CDBZ5T30100-HF.pdf | |
| TZMB30-GS08 | Zener Diode 30V 500mW ±2% Surface Mount SOD-80 MiniMELF | TZMB30-GS08.pdf | |
| BZW03D51-TAP | Zener Diode 51V 1.85W ±10% Through Hole SOD-64 | BZW03D51-TAP.pdf | |
| KSP45BU | TRANS NPN 350V 0.3A TO-92 | KSP45BU.pdf | |
| BLC8G20LS-310AVY | RF Mosfet LDMOS (Dual), Common Source 28V 650mA 1.93GHz ~ 1.99GHz 17dB 56W DFM6 | BLC8G20LS-310AVY.pdf | |
| 23S08-4DCG | IC CLK MULT PLL STD DRV 16-SOIC | 23S08-4DCG.pdf | |
| 8N3QV01EG-0126CDI | VCXO IC 19.2MHz, 38.4MHz, 26MHz, 52MHz 10-CLCC | 8N3QV01EG-0126CDI.pdf | |
| LTC2373HUH-16#TRPBF | 16 Bit Analog to Digital Converter 8 Input 1 SAR 32-QFN (5x5) | LTC2373HUH-16#TRPBF.pdf | |
| ADG1604BRUZ-REEL7 | 1 Circuit IC Switch 4:1 1.1 Ohm 14-TSSOP | ADG1604BRUZ-REEL7.pdf | |
| TRS3232CDBR | 2/2 Transceiver Full RS232 16-SSOP | TRS3232CDBR.pdf | |
| SN75LBC176APE4 | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-PDIP | SN75LBC176APE4.pdf | |
| IS42S16320B-7BL-TR | IC SDRAM 512M 143MHZ 54WBGA | IS42S16320B-7BL-TR.pdf | |
| VNB35NV0413TR | MOSFET POWER 40V 30A D2PAK | VNB35NV0413TR.pdf | |
| MIC5201-5.0YM | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 200mA 8-SOIC | MIC5201-5.0YM.pdf | |
| LM140LAH-5.0/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 100mA TO-3 | LM140LAH-5.0/NOPB.pdf |